Tenisz: Babosék beküzdötték magukat a második fordulóba Wimbledonban

Babos Tímea a francia Kristina Mladenoviccal az oldalán közel 2 és fél órás küzdelem után bejutott a 32 közé a wimbledoni nyílt teniszbajnokság női páros mezőnyében.

A 14. helyen kiemelt kettős három játszmában győzte le a Karolina Pliskova, Kristyna Pliskova cseh duót, és a következő körben a Belinda Bencic, Cvetana Pironkova svájci, bolgár páros vár rá.

Babosék 3:3 után sorozatban három játékot nyerve hozták az első játszmát, a másodikban az ellenfél már 5:2-re vezetett, majd végül rövidítésben egyenlítettek. A harmadik szettben mindenki hozta az adogatójátékát, majd 11:10-nél a magyar, francia kettős brékelt, és ezzel továbbjutott.

Babos egyesben hétfőn búcsúzott, miután az első fordulóban 2:6, 7:6 (9-7), 6:0-ra kikapott a hazai közönség előtt szereplő Naomi Broadytól.

TENISZ
Wimbledon, füves pálya, női páros, 1. forduló
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 14.)-Karolina Pliskova, Kristyna Pliskova (cseh) 6:3, 6:7 (5-7), 12:10