Pirlót idéző szabadrúgással győzött a Juventus – videó

A Milan is egy szenzációs megmozdulásnak köszönheti győzelmét Sallai Rolandék ellen!

Az olasz labdarúgó bajnokság 12. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzései közül a listavezető Juventus, illetve a hosszú idő után ismét dobogóra esélyes Milan idegenbeli fellépései kiemelt figyelmet kaptak. A bajnoki címvédő torinóiak csak az 53. percben Mario Mandzukic találata lévén tudták megszerezni a vezetést a Chievo otthonában, ám a hazai csapat büntetőből egyenlíteni tudott. Aztán a 75. percben szabadrúgáshoz jutott a Juve, és Miralem Pjanic remekbe szabott szabadrúgásával 2-1-re megnyerte a mérkőzést a tabella élén álló csapat.

600. alkalommal lépett pályára a Serie A-ban a Juventus legendás kapusa, Gianluigi Buffon. Nála csak Paolo Maldini (647), Javier Zanetti (615) és Francesco Totti (607) szerepelt az olasz élvonalban.
Ugyanilyen forgatókönyv szerint zajlottak az események a Milan mérkőzésén is, Vincenzo Montella együttese a Sallai Rolandot a kezdőben tudó Palermo otthonában már a 15. percben vezetést szerzett, ám a macedón Nestorovski a 71. percben egyenlíteni tudott, majd jött az összecsapás végjátéka, melynek 82. percében az azelőtt három perccel korábban pályára lépő Gianluca Lapadula sarkazós góllal megszerezte a győzelmet a rossonerinek.

Sallai Roland az 57. percig volt aktív szereplője a találkozónak, ekkor Roberto de Zerbi úgy döntött, hogy Alessandro Diamanti a magyar játékos helyén folytassa a játékot. A Palermo másik magyarja, Balogh Norbert nem került be a keretbe.

Labdarúgás, Serie A, 12. forduló
Pescara-Empoli 0-4 (0-3) gólszerzők: Maccarone (12., 44.), Pucciarelli (23.), Saponara (89.)
Chievo-Juventus 1-2 (0-0) gólsz.: Pellissier (66., 11-esből), ill. Mandzukic (53.), Pjanic (75.)
Genoa-Udinese 1-1 (1-1) gólsz.: Ocampos (24.), ill. Théréau (11.)
Palermo-AC Milan 1-2 (0-1) gólsz.: Nestorovski (71.), ill. Suso (15.), Lapadula (82.)
Sassuolo-Atalanta 0-3 (0-3) gólsz.: A. Gómez (19.), Caldara (24.), Conti (43.)

később:
Fiorentina-Sampdoria 18.00
Internazionale-Crotone 18.00
AS Roma-Bologna 20.45

szombaton játszották:
Napoli-Lazio 1-1 (0-0) gólsz.: Hamsík (52.), ill. B. Keita (54.)
Torino-Cagliari 5-1 (3-1) gólsz.: Belotti (2., 59., a másodikat 11-esből), Ljajic (10.), Bennassi (38.), Baselli (51.), ill. Melchiorri (51.)

Íme Pjanic Pirlót idéző szabadrúgásgólja...

Miralem Pjanic Goal Chievo 1 - 2 Juventus 06... by funnyvideos02