Könnyed győzelemmel elődöntős a magyar női vízilabda-válogatott

Keszthelyiék esélyt sem adtak a franciáknak.

A magyar válogatott bejutott a legjobb négy közé a Duna Arénában zajló vízilabda Európa-bajnokság női tornáján. Bíró Attila együttese a keddi negyeddöntőben magabiztos játékkal, 16-3-ra győzte le a franciákat.

A szerbek elleni 27–0-s győzelemmel lezárta a csoportkört a magyar női válogatott, és készülhetett az Európa-bajnokság lényegi részére, az egyenes kieséses szakaszra.

A franciák ellen remekül kezdett Bíró Attila együttese, Keszthelyi duplájával megszerezte a magyar csapat az előnyt. Az első játékrész végén pedig már három volt közte. A második negyed egy gyors gólváltással kezdődött, előbb Szilágyi bombázta a kapuba a labdát emberelőnyben, majd a túloldalon Guillet távoli lövése után a kapufáról perdült a labda a magyar kapuba. A hátralévő időben még Garda és Leimeter is betalált, így a nagyszünetben 8–3-ra vezettek a pólós lányaink.

A folytatásban Keszthelyiéknek sikerült lenullázniuk a franciákat, ugyanis kapott gól nélkül hozták le a harmadik negyedet. Volt viszont magyar találat, Vályi bombájával és Gurisatti Gréta góljával már 10-3-ra ment a magyar válogatott. A játékrész vége előtt újabb kiállítást kaptunk, a kettős fórt pedig Leimeter kihasználta ki, a harmadik negyed végére már tízzel vezettünk (13-3). Az utolsó játékrészre visszább vett Bíró Attila együttese. Ennek ellenére az utolsó percben még háromszor kitömték a francia kaput. Gangl még a legvégén megfogott egy ejtést. A magyar válogatott 16–3-ra legyőzte a franciákat, így bejutott az elődöntőbe, a világbajnoki ezüstérmes, s az európai csapatok közül egyedüliként már olimpiai induló spanyol gárdával találkozik.

A kvalifikációs kontinensviadalon egyetlen tokiói kvóta talál gazdára.

Sport365.hu - Magyarország - Franciaország, női vízilabda - Összefoglaló

Sport365 | Sport hírek - Csapatok - Játékosok - Videók - Fotók - Blog - Fórum - Tabella - Élő - Eredmények

Bíró Attila szövetségi kapitány így értékelt az MTI-nek:

"Ezért küzdöttünk a múlt heti két csoportrangadón, így most ezt a találkozót minden görcs és gátlás nélkül tudtuk hozni. Az volt a célunk, hogy kevesebb gólt kapjunk, mint a dunaújvárosi felkészülési tornán, akkor ötöt, most három gólt lőttek. A támadójátékunk pedig attraktív volt, egy jó felkészülés volt ez a csütörtöki mérkőzésre" - nyilatkozta Bíró Attila szövetségi kapitány, aki szerint a spanyolok ellen a kulcskérdés a centerek levédekezése lesz. Hozzátette, a franciák játékstílusában is szerepel az a kétcenteres játékelem, amit a spanyolok is előszeretettel alkalmaznak, így kicsit most ez ellen is tudtak gyakorolni.

A spanyolokkal a tavalyi világbajnokságon is az elődöntőben találkozott a magyar csapat, akkor többek között a kapusposzton dőlt el a találkozó (16-10) a rivális javára. A szövetségi kapitány most két remek formában lévő hálóőrrel számolhat, mint azt az MTI-nek elmondta, a fejében már megvan, ki kezd az elődöntőben.

Gangl Edina a szerbek ellen és most sem kapott gólt, véleménye szerint az elmúlt időszakban összeállt a csapat védekezése, ez pedig kulcskérdés lesz a spanyolok elleni elődöntőben. Ahogyan fogalmazott: körülbelül nyolc gólon kellene tartani a spanyolokat a győzelemhez.

Úgy tűnt, Vályi Vandát a harmadik negyedben ápolni kellett, de mint elmondta, mindössze arról volt szó, hogy a kontaktlencséje félrecsúszott. A mérkőzéssel kapcsolatban úgy vélekedett: az első két negyed után gyakorlatilag felőrölték riválisukat, a védelem pedig továbbra is hibátlanul teljesít.

A mérkőzést követően a 2 gólig jutó Vályi a Sport365-nek értékelte a találkozót és ejtett pár szót a csütörtöki elődöntőről is.

"Azt be kell vallani, hogy a francia csapat inkább a középmezőnyhöz tartozik. Se nem laza, se nem erős, viszont jól bírták az elején fizikálisan és meg kellett küzdeni a helyzetekért. Meg kell tanulni értékelni őket, és azt, hogy ellenük is ugyan úgy fejezzünk be egy akciót, mintha mondjuk a spanyolok vagy a hollandok ellen játszanánk. Mindig a soron következő mérkőzésre készülünk, videóval, taktikával, de úgy érzem most sokkal több hangzott el a mérkőzés előtti megbeszélésen saját magunkról, mint az ellenfélről. A spanyolok ellen sokkal összeszedettebben, koncentráltabban és fegyelmezettebben kell játszanunk, mint bármelyik meccsen eddig itt az Európa-bajnokságon. Sokkal statikusabb játék lesz, de szeretnénk rájuk erőltetni a gyorsaságot, mert abban szerintem jók vagyunk. Úgy érzem, hogy a védekezésünkön látszik mennyire jól működik együtt a csapat, hiszen nem kaptunk eddig sok gólt ezen az Eb-n, és ez mindenképp pozitívum.”

Parkes csavarása után a labda a kapuban kötött ki.

A hazai rendezésű Vízilabda Európa-bajnokságról a Sport365 helyszíni bejelentkezésekkel, interjúkkal és képriportokkal számol be az olvasóknak. Kövesse az Eb-t a Sport365-ön!

Sport365.hu - "Fizikailag jobbak vagyunk a franciáknál." - Leimeter Dóra

Megkezdődik az egyenes kieséses szakasz a 2020-as Vízilabda Európa-bajnokságon. Elsőként a női csapatunk ugrik medencébe, hogy megszerezze a négy közé jutást érő győzelmet. A magyar válogatott eddig hibátlanul teljesít a hazai eseményen. Kezdésként a horvát és a szlovák gárdát gyűrték le könnyedén, majd két nehezebb mérkőzés következett.

Borítókép: Borítókép: MTI/Szigetváry Zsolt