Öt év után trónfosztás - A Dunaújváros nyerte a Magyar Kupát

Ötméteresek döntöttek.

A Dunaújváros nyerte a női vízilabdázók Magyar Kupáját, miután a vasárnapi döntőben ötméteresek után 13-12-re legyőzte az elmúlt öt évben győztes UVSE csapatát.

Eredmény, női Magyar Kupa:
döntő:
Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics - UVSE-Hunguest Hotels 13-12 (2-0, 4-3, 3-3, 0-3, 4-3) - ötméteresekkel

gólszerzők: Garda 4, Gurisatti 2, Mahieu, Ziegler, Vályi, Brezovszki, Sajben, Szabó és Szellák 1-1, illetve Kisteleki H. 4, Keszthelyi 3, Faragó 2, Szücs, Parkes, Mucsy 1-1

A dunaújvárosiak már az első negyedben kétgólos előnyt alakítottak ki, amit egészen a mérkőzés utolsó percéig meg is őriztek. Ekkor Faragó Kamilla egyenlített, a trófea sorsa pedig büntetődobásokkal dőlt el.

A dunaújvárosiak az egész döntőben keményen védekeztek, rengeteget szabálytalankodtak - a kiállítási arány 25-13 volt -, összesen hat játékosuk pontozódott ki, ám a fiatalok biztos kézzel értékesítették az ötmétereseket, hozzásegítve csapatukat 2013 óta első, összesen hetedik MK-sikeréhez.

A találkozó hőse a négygólos Garda Krisztina volt, de a Fejér megyeiek sikerében kulcskérdés volt, hogy Keszthelyi Ritát mindössze három lőtt gólon "tartották".

Tavalyelőtt is ez a két együttes vívta az MK-finálét, akkor az UVSE diadalmaskodott ötméteres-párbajban.

Borítókép: Facebook/Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület