Vízilabda: Vargáék vezetésével nyert a Rijeka

Az Adria Liga harmadik fordulójában a Primorje EB Rijeka magabiztos győzelmet könyvelhetett el ősi riválisa, a HAVK Mladost Zagreb otthonában.

Az Adria Liga (Jadranska Liga) harmadik fordulójában horvát rangadót rendeztek. A HAVK Mladost Zagreb a Bajnokok Ligája előző kiírásának ezüstérmesét, a Primorje EB Rijekát látta vendégül. A Primorje végig irányította a mérkőzést, amelyet már a második negyedben eldöntött. A vendég együttes a második játékrész után már 8-3-ra vezetett. Az Adria Liga 2011/2012-es kiírásának ezüstérmese végül 12-7-re nyerte meg az összecsapást.

A Rijeka legeredményesebb játékosa Ivan Krapics volt, aki háromszor vette be Josip Pavics kapuját. A Varga-testvérek is kivették a részüket a Primorje győzelméből, ugyanis Dániel kétszer, míg Dénes egyszer volt eredményes. A Rijeka jobb gólkülönbségével jelenleg az első helyen található.

Vargáék mellett még a Jug CO Dubrovnik is százszázalékos. A horvát bajnok és kupagyőztes a harmadik fordulóban a VK Sibeniket látta vendégül. A Jug a forduló legnagyobb arányú győzelmét könyvelhette el a Sibenik ellen, ugyanis Veselin Duho játékosai 17 góllal múlták felül az ellenfelüket (23-6). A találkozó legjobbja a korábbi Pro Recco játékos, Aleksandar Ivovics volt, aki ötször köszönt be Luka Sucsicsnak.