Vízilabda: megnyerte a Savaria Kupát a magyar U19-es csapat

A harmadik meccsét is megnyerte a szombathelyi felkészülési tornán az Eb-re készülő U19-es férfi vízilabda válogatott. Montenegró is fejet hajtott.

Az első napon Németországot, szombaton pedig Olaszországot győzte le a magyar U19-es válogatott Szombathelyen. Az olaszok megverték a németeket a vasárnap reggeli meccsen, a torna utolsó találkozóját Montenegróval vívta a magyar együttes - írja a waterpolo.hu.

Egész jól alakult az első két negyed, hiszen a félidőig csak egyetlen gólt kapott a magyar válogatott, a kaput ezúttal Kardos Gergely védte. A nagyszünet után szívósan jött fel a montenegrói csapat, de végül az egyenlítés sem jött össze nekik, nemhogy a fordítás.

A harmadik meccsen is győzött tehát a magyar válogatott, ezzel megnyerte a Savaria Kupát.

Horkai György csapata a jövő héten Budapesten készül, akkorra már az Eb-utazókeretet is kihirdeti a kapitány.

VÍZILABDA
Savaria Kupa, 3. játéknap, eredmények
Magyarország-Montenegró 7-5 (3-1, 1-0, 2-3, 1-1)
Magyarország: Kardos - Kolozsi 1, Sedlmayer 2, Kovács Gergő 1, Keresztúri 1, Szedmák, Horváth Zs. 1. Csere: Pohl, Kovács Zoltán, Kovács Bence 1, Hulman, Várnai. Szövetségi kapitány: Horkai György. Edző: Tóth Kálmán
A montenegrói gólszerzők: Krizejsto 2, Cetkovic, Pjesivac, Adzic 1-1
Németország-Olaszország 9-16 (2-4, 2-2, 2-3, 3-7)
Gólszerzők: Hebish 4, Finkes 3, Illinger, Zech 1-1, illetve Dolce, Vellotto 4-4, Ravina 3, Fracas, Foglio, Mele, Russo, Borrelli 1-1