Vízilabda BL: a Partizan tapad a Szegedre

A vízilabda Bajnokok Ligája második fordulójában a Partizan Raiffeisen Beograd megszerezte első győzelmét a sorozatban, így tapad a Szegedre.

Az A-Hid Szeged Beton magabiztos győzelmet könyvelhetett el a mérkőzés előtt veszélyesnek tartott, CSM DiGi Oradea otthonában.  A magyar együttes hat ponttal jelenleg vezeti a D-csoportot. A várakozásoknak megfelelően a két évvel ezelőtti bajnok, a Partizan Raiffeisen Beograd is sikerrel vette a második fordulós mérkőzését. A szerb sztárcsapat a Spandau 04 Berlin otthonában nyert 13-10-re. Érdekesség, hogy a Partizan a negyedik negyedben fordította meg az eredményt. Az utolsó nyolc percet négy góllal nyerte meg a belgrádi együttes. A török, Galatasaray Isztanbul szabadnapos volt.

VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
D-csoport, 2. forduló
CSM DiGi Oradea (román) – A-Hid Szeged Beton (magyar) 9-14 (0-3, 2-4, 3-4, 4-3)
Spandau 04 Berlin (német) – Partizan Raiffeisen Beograd (szerb) 10-13 (3-1, 2-4, 4-3, 1-5)
Szabadnapos: Galatasaray Isztanbul (török)
Az állás: 1. Szeged 6 pont; 2. Partizan 4 pont; 3. Galatasaray 1; 4. Oradea 0; 5. Berlin 0

Sajnos a ZF-Eger vereséggel kezdte a Bajnokok Ligája szereplését. A magyar alakulat a Spartak Volgograd otthonában kapott ki. Az A-csoportot jelenleg a görög Vouliagmeni NC vezeti, amely 14 góllal verte meg idegenben a Waspo '98 Hannovert. A győztes csapatban parádés teljesítményt nyújtott Christos Afroudakis, aki ötször vette be Roger Sen-Wei Kong kapuját. A Hannoverben Tóth Bence egy gólig jutott. A holland, Schuurman BZC két vállra fektette a Ligamus Tbiliszit.

A-csoport, 2. forduló
Waspo '98 Hannover (német) – Vouliagmeni NC (görög) 4-18 (0-5, 1-6, 2-5, 1-2)
Spartak Volgograd (orosz) – ZF-Eger (magyar) 10-7 (3-2, 3-2, 1-2, 3-1)
Schuurman BZC (holland) – Ligamus Tbiliszi (grúz) 13-10 (2-3, 6-2, 2-2, 3-3)
Az állás: 1. Vouliagmeni 6 pont; 2. Schuurman 6; 3. Volgograd 3; 4. Hannover 0; 5. Eger 0; 6. Tbiliszi 0

A francia kupa után a BL-ben is fontos mérkőzést veszített el a Montpellier Waterpolo. A francia bajnok Olympiakos Piraeus-tól kapott ki hazai pályán 11-7-re. A görög csapatban George Ntoskas öt találatig jutott. A vesztes alakulat kapuját Jászberényi Gábor védte, míg Zeljko Kovacsics négy gólt dobott. A Red Star Belgrade az első fordulóban vereséget szenvedett a Jug CO Dubrovnik-tól. A szerb csapat most kijavította a botlását. Nenad Sztojcsics és Boris Vapenski (5-5 gól) vezetésével a Red Star 26-7-re verte meg az SC Kreuzlingent.

B-csoport, 2. forduló
Montpellier Waterpolo (francia) – Olympiakos Piraeus (német) 7-11 (1-3, 1-2, 2-2, 3-4)
Red Star Belgrade (szerb) – SC Kreuzlingen (svájci) 26-7 (8-3, 7-2, 6-1, 6-1)
Szabadnapos: Jug CO Dubrovnik (horvát)
Az állás: 1. Olympiakos 6 pont; 2. Jug Dubrovnik 3; 3. Red Star Belgrade 3; 4. Montpellier 0; 5. SC Kreuzlingen 0

A C-csoportban folytatódik a CN Atletic-Barceloneta parádéja. A spanyol alakulat az első fordulóban a Sintez Kazany-t, míg a másodikban a Vojvodina Novi Sadot verte meg magabiztosan. A Barceloneta Felipe Perrone Rocha (4 gól) irányításával 9-4-re győzte le idegenben a szerb együttest. Az újdonsült francia kupagyőztes, CN Marseille hatalmas meglepetésre két vállra fektette az AN Bresciát.

C-csoport, 2. forduló
CN Marseille (francia) – AN Brescia Waterpolo (olasz) 9-7 (2-1, 2-2, 2-3, 3-1)
Vojvodina Novi Sad (szerb) – CN Atlètic-Barceloneta (spanyol) 4-9 (1-2, 1-2, 1-2, 1-3)
Szabadnapos: Sintez Kazany (orosz)
Az állás: 1. Barceloneta 6 pont; 2. Marseille 3; 3. Brescia 3; 4. Kazany 0; 5. Novi Sad 0