Vízilabda Bajnokok Ligája: az Eger két góllal verte a Volgográdot

A háromgólos kinti vereség után két góllal diadalmaskodott az Eger férfi vízilabdacsapata az orosz Szpartak Volgográd ellen a Bajnokok Ligájában.

Az egriek ifjú válogatottja, Bátori Bence parádés góllal juttatta vezetéshez a hevesieket a Bitskey Aladár uszodában, utána azonban találatstop lépett érvénybe, amennyiben egyetlen orosz gól született még a nyitó játékrészben (1-1).

A második negyedben a szintén válogatott, büntetőből és távoli lövésből is betaláló Salamon Ferencnek köszönhetően alakult 3-1-re az állás. A szívósan küzdő volgográdiak azonban szépíteni tudtak még a nagyszünet előtt (3-2).

A harmadik negyedben viszont szinte minden a vendéglátók szája íze szerint alakult, hiszen a légiós Lukas Seman, majd az ötméteresből eredményes háromszoros olimpiai bajnok Biros Péter révén 5-2-re, utána pedig Varga Zsolt centergóljával 6-3-ra elhúzott az Eger.

Mi több, a negyedik negyed elején meglett a remélt "közte négy" is: Bátori pattintott látványosan a jobb felső sarokba (7-3), orosz feleletet követően pedig Salamon alakította 8-4-re a hazai vezetést. A különbséget azonban nem sikerült tartani, a harcos vendégek jó hajrával szépítettek, s végül "csak" 8-6-os egri győzelem született az összecsapáson.

A február 27-i utolsó fordulóban az Eger a szerény képességű grúz bajnokhoz látogat Tbiliszibe egyértelműen győzelmi eséllyel, míg a csoportelső görög Vuliagmeni a Volgográd vendége lesz, ahol az oroszok az esélyesebbek, így a papírforma alapján a magyar együttes a harmadik helyen végez, s egy másik csoport másodikjával csap majd össze a BL már egyenes kieséses nyolcaddöntős szakaszában.