Világliga: visszavágott a Benedek-csapat az USA-nak, döntőben a válogatott

Nagyszerű játékkal, a meccset végig uralva 8-6-ra nyert a magyar vízilabda válogatott az amerikaiak ellen a Világlia-szuperdöntő elődöntőjében. A Benedek Tibor vezette csapat a szerbekkel játszik majd az aranyért.

A cseljabinszki torna utolsó előtti napjának zárómérkőzésén kettős tét ösztönözhette a Benedek Tibor szövetségi kapitány igazgatta nemzeti csapatot: egyfelől győzelem esetén a szuperdöntő döntője várt rá, másfelől Varga Dánielék visszavághattak a csoportnyitányon éppen az amerikaiaktól büntetőkkel elszenvedett vereségért.

A magyar válogatott alaposan nekidurálta magát, s remekül kezdett: gólok sorát lőtte a rivális hálójába. Igaz, előbb lefutott az első negyedből öt perc úgy, hogy se itt, se ott nem került a labda a kapuba, a hatodik percben azonban megtört a jég: Varga Dénes volt eredményes, majd az olimpiai bajnoktárs, Hosnyánszky Norbert nézte ki magának a jobb felső sarkot, és a célzás pontosságával sem akadt gond (2-0).

A második negyedben Szivós Márton bombája rontotta tovább az amerikaiak hangulatát, majd Vámos Márton balkeze villant (4-0). A meccs képére jellemzően az ellenfél jó negyedóra tiszta játékidő elteltével volt képes először betalálni Nagy Viktor kapujába (4-1).

A remek védekezés dacára a nagyszünetig csökkent az előny (4-2), a második félidő azonban megint magyar góllal indult: Hárai Balázs centerből szerezte meg az ötödik találatot (5-2). Ezután kissé megállt a pólós tudomány, ám 5-4 -et követően újfent a Benedek-alakulat dominált, s előbb a csapatkapitány, az ötkarikás aranyérmes Varga Dániel értékesített egy ötméterest, majd öccse, Dénes hosszas lóbálás után hatalmas gólt lőtt, 7-4-re módosítva az állást. Emberelőnyből válaszoltak az amerikaiak, de jött egy újabb jogos büntető, és Hosnyánszky nem hibázott (8-5).

A befejező nyolc percben taktikusan pólózott a magyar válogatott, különösebben nem erőltette a különbségnövelést, az Egyesült Államok legénysége meg nem tudott mit kezdeni a magyar retesszel. A hajrában, bő fél perccel a vége előtt sikerült nekik egyszer betalálni, de ez nem változtatott a lényegen: magabiztosan nyert és döntőbe jutott a magyar válogatott, amely a másik elődöntőben a montenegróiakat 8-6-ra verő szerbekkel csap össze az első helyért vasárnap, budapesti idő szerint 15.15 órától.