Olaszokat vert az Eb-győztes magyar válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott két góllal legyőzte az olasz nemzeti együttest Athénban, az öt csapatot felvonultató Thetisz-kupa nyitónapján.

A januárban Európa-bajnokságot nyert és sikerével a riói olimpiára is kijutott magyar csapat pénteki első ellenfele az áprilisi, hollandiai ötkarikás selejtezőre készülő olasz gárda volt, amely jobban kezdte a mérkőzést. A szünetben 4-2-re vezetett a rivális, utána viszont rákapcsolt Bíró Attila szövetségi kapitány együttese, amelynek védekezése egyre magabiztosabb lett, támadásban is jobb volt, így fordítani tudott és megnyerte a találkozót.

"A mérkőzés első felében sem éreztem, hogy baj lenne, elmaradt néhány ítélet, amelyet a második részben már befújtak. Persze hozzá kell tenni, a második félidőben többet is tettünk a győzelemért" -  nyilatkozta Bíró Attila a magyar szövetség honlapján. A pénteki második meccsen, 18.45-től Oroszország legjobbjai ellen szállnak vízbe a magyarok.

Thetisz-kupa, 1. forduló:
Magyarország-Olaszország 8-6 (1-2, 1-2, 3-1, 3-1)
A magyar góldobók: Keszthelyi, Bujka 2-2, Czigány, Kisteleki H., Takács, Menczinger 1-1.