Legyőzhetetlen a női pólóválogatott

A magyar női vízilabda-válogatott az olaszok és az oroszok felett aratott - egyformán kétgólos - pénteki győzelem után szombat délelőtt a francia nemzeti együttest verte tizenhárom góllal Athénban, az öt csapatot felvonultató Thetisz Kupa második napján.

A Thetisz Kupán az Európa-bajnokság első hat csapatából négy ott van. Bíró Attila lányai az Eb-bronzérmes olaszokkal, a hatodik helyezett oroszokkal, a hetedik franciákkal, és az ötödik görögökkel fog megküzdeni. Ráadásul két nap alatt le is zavarja ezt a négy meccset.

Eb-aranyérmeshez méltóan, fölényes diadalt aratott Bíró Attila szövetségi kapitány alakulata harmadik athéni fellépésén, amelyen csak a győzelem mértéke volt kérdéses. A szombati mérkőzésen a szerényebb képességű francia válogatott mindössze háromszor tudta bevenni a magyar kaput, amelynek őrzésében kimagasló teljesítményt nyújtott mind Gangl Edina, mind az őt a második félidőre váltó Kasó Orsolya. A támadások hatékony befejezésében is egymást múlták felül a játékosok, akik közül a legeredményesebbnek Szilágyi Dorottya és Somhegyi Noémi bizonyult egyformán négy találattal.

A magyar sportági szövetség honlapjának beszámolója szerint a meccsből szakmailag kevésbé lehet messzemenő következtetéseket levonni, de - nyilatkozta Bíró Attila - a mentalitást és a profizmust illik kiemelni, merthogy ez megvolt ezúttal is a lányokban.

"Korai volt a kezdés, és a tegnapi két győzelem után fel voltunk pörögve, viszonylag keveset aludtunk. A franciák elleni mérkőzés kiváló ráhangolódás volt a görögök elleni esti találkozóra. Gyönyörű gólokat lőttünk, szép lefordulásaink voltak, szép akciógóljaink, elégedett vagyok a lányokkal" - értékelt a szövetségi kapitány.

Eredmény:
Magyarország-Franciaország 16-3 (3-0, 3-1, 4-2, 6-0)
a magyar gólszerzők:  Szilágyi, Somhegyi 4-4, Csabai 3, Illés 2, Kisteleki H., Takács, Tóth 1-1