Kevés volt a görög feltámadás, Szerbia megvédte olimpia bajnoki címét

Dejan Savic együttese három góllal bizonyult jobbnak.

A szerb férfi vízilabda-válogatott megvédte olimpia címét Tokióban, ahol a torna döntőjében 13-10-re jobbnak bizonyult Görögországnál.

Az első negyedben a szerbek nagy fölényben játszottak, 2-2 után megléptek és háromgólos előnnyel (6-3) zártak. Különösen akcióból voltak bátrak és eredményesek, míg a görögök a fórjaikra építettek, kapusteljesítményük viszont a közepestől is elmaradt.

A második felvonás váratlan görög feltámadást hozott, amit leginkább a szerbek kínáltak számukra tálcán. Utóbbiak támadásaiból ekkor hiányzott az elképzelés és az erő, védekezésben pedig nem volt kellő összhang, a görögök így négy perc alatt 4-1-es etappal utolérték ellenfelüket.

A zárszó mégis a szerbeké volt, akik 8-7-es előnnyel vágtak neki a második félidőnek.

A harmadik negyedben feljavultak a védekezések, és a kapusok is érdemit tettek hozzá a mérkőzéshez, ezekhez hozzájárult, hogy némi fáradtság mindkét oldalon jelentkezett. A záró rész elején a görögök egyenlítettek, de ezzel el is lőtték az összes puskaporukat, mert a folytatásra fizikálisan felőrlődtek, miközben a szerbek megrázták magukat, és sorozatban lőtt három góllal már a hajrá előtt eldöntötték az összecsapást.

A győztes csapatban tízen szerepeltek az öt éve aranyérmes együttesben is.

Ezzel véget ért a tokiói olimpia utolsó versenye.

döntő:
Szerbia-Görögország 13-10 (6-3, 2-4, 2-2, 3-1)
gólok: Jaksic 3, Mandic 3, Prlainovic 3, Filipovic 2, Pijetlovic 2, illetve Fontulisz 2, Szkumpakisz 2, Vlahopulosz 2, Juvecisz 1, Kolombosz 1, Murikisz 1, Papanasztasziu 1