Férfi vízilabda Világliga: A Benedek-csapat százszázalékos mérleggel szuperdöntős

A már csoportelső magyar férfi vízilabda-válogatott hatodik mérkőzését is megnyerte Világliga-selejtezős négyesében, s az oroszok felett aratott pénteki, kecskeméti siker nyomán tökéletes mérleggel masírozott be a sorozat júniusi, cseljabinszki szuperdöntőjének nyolcas mezőnyébe.

Benedek Tibor, a háromszoros olimpiai bajnokból lett, januártól hivatalban levő szövetségi kapitány együttese szerdán a világbajnoki címvédő olasz nemzeti együttest 8-7-re vendégként legyűrve biztosította be elsőségét a C betűjelű európai kvalifikációs csoportban, ily módon igazi tétje már nem is volt a pénteki csatának. Ám a megfiatalított-átalakult csapat nem szeretett volna rontani eddigi jeles bizonyítványán, ennek megfelelően a selejtezőzáró összecsapáson is kellő harci tűzzel csobbantak vízbe Varga Dánielék.

Az elszántságnak viszonylag hamar meglett az eredménye: a meccs negyedik percében emberelőnyből Decker Ádám szerzett vezetést, majd akciógóllal a kétszeres olimpiai bajnok Madaras Norbert duplázta meg az előnyt (2-0). A második negyedben "kopírozta" az előzőt a magyar csapat, megint kétszer volt eredményes, s újfent nem hagyta, hogy az ellenfél válaszoljon. Előbb a kiállítást szerző ötkarikás aranyérmes center, Kis Gábor élt a lehetőséggel, utána pedig a szintén a fórt kiharcoló magyar pólós, Tóth Márton volt a támadás befejező embere (4-0).

Miközben a fiatal kapus, Lévai Márton változatlanul remekelt, a harmadik játékrész elején az olimpiai bajnok Varga Dénes akcióból már 5-0-ra alakította az állást. Létszámfölénynél a szintén egyszeres olimpiai aranyérmes Hosnyánszky Norbert jegyezte a hatodik hazai találatot, de ez már nem maradt felelet nélkül: a találkozó 21. percében emberelőnyből szépítettek az oroszok (6-1). Mi több, akciógólt is lőttek, majd a negyed végén hat az öt elleni játéknál újfent bevették a magyar kaput (6-3).

A megtorpanás hazai részről nem szűnt meg a negyedik nyolc perc elején sem, olyannyira, hogy a vérszemet kapott rivális két akciógóllal váratlanul roppant szorossá változtatta a meccset (6-5). Mielőtt még nagyobb lett volna a baj, Madaras balkeze villant (7-5), de két és fél perccel a zárás előtt megint betaláltak az oroszok (7-6). Szűk másfél perc volt vissza, amikor emberelőnyt kapott a magyar együttes, Varga Dénes pedig nem hibázott, és ezzel el is döntötte az izgalmas hajrát hozó összecsapást (8-6).

Ami bizonyos: 18 ponttal csoportgyőztes lett a magyar válogatott, míg a hárompontos oroszok negyedikként, vagyis az utolsó helyen végeztek, mégis mint a Világliga Szuperdöntőjének a házigazdái, a rendező jogán ott lehetnek a fináléban. A csoport második - de továbbjutást már nem érő - helyéről a szombati román-olasz mérkőzés határoz, az öt ponttal álló házigazdák győzelemmel megelőzhetik a hétpontos olaszokat.

Eredmény, Világliga, C csoport, 6., utolsó forduló:
Magyarország-Oroszország 8-6 (2-0, 2-0, 2-3,  2-3)

a magyar góldobók: Madaras, Varga Dénes 2-2, Decker Á., Kis G., Tóth M., Hosnyánszky 1-1