Egy másodpercen múlt, hogy nem BL-döntős a Szolnok; Biros visszavonult

A Szolnoki Dózsa-Közgép nem jutott be a férfi vízilabda Bajnokok Ligája szombati fináléjába, miután a pénteki elődöntőben az utolsó másodpercben kapott góllal kikapott a görög Olympiakosztól.

A legutóbb hatodik szolnokiak Stefan Mitrovic találatával szerezték meg a vezetést az elődöntőben, s bár a görögök egyenlíteni tudtak, Nagy Viktor védéseinek köszönhetően nem került hozzájuk az előny, sőt Aaron Younger gólja után újra egy találattal jobban állt a magyar bajnok.

A második negyedben már három góllal is vezetett a magyar csapat, a görögök bő hat percig gólt sem tudtak szerezni.

A nagyszünet után Vámos Márton jegyezte az első gólt két és fél perc elteltével, érdekesség, hogy Pavic 54, míg Nagy Viktor 73 százalékos mutatóval állt, de Angelosz Vlahopulosz gólja után már csak egy volt a különbség.

A záró negyed Varga Dénes újabb kapufájával indult, Georgiosz Ntoszkasz viszont gólt szerzett, öt perccel a vége előtt pedig a görögök vezettek. Madaras Norbert két perccel a vége előtt kipontozódott, Vámos Márton viszont egyenlíteni tudott.

Két támadás is gól nélkül zárult, majd amikor már lélekben az ötméteresekre készültünk, négy másodperccel a dudaszó előtt Varga Dénesről a Szolnok kapujába került a labda. Mivel a szabaddobás után görög játékos nem ért a labdához, a találat szabálytalan volt, amit a meccs ellenőre is megerősített, a játékvezetők mégis megadták a gólt és lefújták a mérkőzést.

Ezzel az Olympiakosz harcolta ki a döntőbe jutást, míg a Szolnok a bronzéremért száll medencébe szombaton.

Bajnokok Ligája, elődöntő:
Olympiakosz Pireusz (görög) - Szolnoki Dózsa-Közgép 8-7 (2-4, 1-1, 2-1, 3-1)
Gólszerzők: Vlahopulosz 4, Ntoszkasz 2, Milonakisz, Murikisz, illetve Vámos 2, Mitrovic, Younger, Madaras, Aleksic, Kis G.

Az 5. helyért:
CN Barceloneta (spanyol) - ZF-Eger 10-6 (2-2, 3-2, 3-0, 2-2)

Elődöntő:
Pro Recco (olasz)–Jug Dubrovnik (horvát) 14–15 – ötméteresekkel (3–1, 1–3, 4–2, 2–4, 4–5)

A ZF-Eger hatodikként zárt a férfi vízilabda Bajnokok Ligája hatos döntőjében, miután a pénteki helyosztón 10-6-ra kikapott a spanyol CN Barcelonetától a Margitszigeten.

Ezen a találkozón játszotta utolsó mérkőzését a házigazda egriek 40 éves csapatkapitánya, a háromszoros olimpiai bajnok Biros Péter.

Az egri együttes a búcsúzó Biros villanásával húsz másodperc után megszerezte a vezetést, a katalánok nem sokkal később egyenlítettek. A magyar bajnoki ezüstérmes Uros Cuckovic találatával ragadta újra magához az előnyt, bő fél perccel a negyed vége előtt a második gólját szerző Strahinja Rasovic ötméteresből volt eredményes.

A második negyed az idősebb Rasovic harmadik góljával indult, majd Martin Famera növelte kétgólosra a Barceloneta előnyét. A hátrányból Hárai Balázs fantasztikus csavarással faragott, és bár Milos Cuk találata után 4-4 állt az eredményjelzőn, a következő támadásban Strahinja Rasovic ötödik lövéséből megszerezte negyedik gólját, így a nagyszünetre egygólos vendégelőnnyel vonulhattak a csapatok.

A szünet a spanyol együttesnek tett jót: előbb Alberto Munarriz, majd Francisco Fernandez is betalált a Barcelonetából egri válasz nélkül, Famera újabb találata pedig azt jelentette, hogy tíz perccel a vége előtt négygólos hátrányban volt az Eger.A záró felvonásban Erdélyi Balázs vette be Daniel López kapuját, ám a négygólos különbséget a következő támadásból visszaállította Munarriz. Erdélyi higgadt ziccerével két és fél perccel a végső dudaszó előtt háromra zárkózott az Eger. A Barceloneta válaszolt: Famera saját maga harmadik, csapata tizedik gólját lőtte a csereként beállt Csoma Kristófnak.

Ezzel a tavaly bronzérmes, két éve a trófeát elhódító Barceloneta zárt ötödikként a Bajnokok Ligájában, míg a legutóbb ötödik egrieknek ezúttal be kellett érniük a hatodik hellyel.

A közönség hatalmas tapssal búcsúztatta Biros Pétert, aki elmondta: ilyen magas szinten biztosan ez volt élete utolsó meccse. „Nyilván fogok járni edzésre, de még nem tudom, hova. Lehet, hogy Egerben a másodvonalban fogok még játszani" - nyilatkozta a hatos döntőt közvetítő M4 Sportnak Biros. „Nem volt túlságosan szép a búcsú, nem ilyen mérkőzésre számítottam. Persze, csalódottak vagyunk, nem arra gondoltunk a szezon elején, hogy az ötödik helyért kell játszanunk a BL-ben. Látszott, hogy két csalódott csapat játszott egymással. Ma jobban koncentrált a Barceloneta, amelynek jobban kijött a lépés. A mi csapatunknak is jár a gratuláció az egész éves teljesítményért."

Biros kifejtette: rengeteg sikert ért el pályafutása során, amelyekre szívesen emlékszik vissza, de "kudarc is volt bőven, abból tanul az ember".

Összességében elégedett a karrierjével, amelyet az egri női csapat edzőjeként folytat. "Furcsa lesz lányokkal dolgozni, de ezt is meg kell tanulni."

Bajnokok Ligája, az 5. helyért:
Gólszerzők: Strahinja Rasovic 4, Famera 3, Munarriz 2, Fernandez, illetve Erdélyi 2, Biros, Cuckovic, Hárai, Cuk