Bréking: KIJUTOTT az olimpiára a magyar férfi pólóválogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott a vártnál jóval nehezebben, de 8-7-re megnyerte a Németország elleni negyeddöntőt a trieszti olimpiai selejtezőtorna pénteki játéknapján, ezzel pedig kijutott a nyári, riói ötkarikás játékokra.

Feszült volt a bemelegítéskor a magyar csapat, és nem is tudott rögtön elhúzni az idei Eb-nyolcaddöntős németek ellen: az első negyedben mindössze egy emberelőnyös Erdélyi-gól döntött a mieink javára (1-0).

Az első szünet után Manhercz is a léc alá vágta a labdát fórban, majd Varga Dénes értékesített egy ötméterest magabiztosan. A németeknél csak minden harmadik lövés fogott kaput.

Bár Nossek szépített, Szívós mesterien húzta be a labdát a másik oldalon pillanatokkal később. Cuk centergólja után pedig Erdélyi állította vissza a háromgólos különbséget a félidőre (5-2).

Varga Dénes 2. gólja is büntetőből született, majd rögtön bevágta a harmadikat is - ezt már akcióból.

A negyedik felvonás kezdetén Manhercz villanása után már ötgólos volt a magyar előny (8-3), de izgalmassá tettük a végjátékot, mert könnyelműen visszaengedtük mínusz két gólra a németeket, kapufát lőttünk, majd 8-6-nál nem végeztünk el egy szabaddobást, és ebből lett a vendégziccer, amelyet Bukowski értékesített (8-7).

A végén 8-8-ért támadhatott Németország, de az utolsó pillanatban kapufára ejtették a labdát, így a kezünkben maradt a győzelem, ott vagyunk a legjobb négy között Triesztben, ami pedig azt jelenti, hogy ott lesz Rióban a Benedek-csapat, amely Szerbia, Horvátország, Montenegró és Görögország után ötödik európai együttesként kvalifikálta magát az olimpiára.

Benedek Tibor nyilatkozata: "Ennél nagyobb teher a magyar vízilabdasportban még nem volt, hiszen korábban minden adandó alkalommal kint voltunk az olimpián, és most egy ki-ki meccs határozott a kijutásról. Ezzel is magyarázható, hogy nem tudtuk belőni a mindent eldöntő kilencedik gólt."