Bajnokok Ligája: a Szeged kikapott Belgrádban

A Szeged férfi vízilabdacsapata vereséggel zárta idei első Bajnokok Ligája-fellépését: a csongrádiak a Partizan Beograd otthonában maradtak alul két góllal a szerda esti összecsapáson.

A magyar együttes ötcsapatos csoportjában a korábbi öt meccsét kivétel nélkül megnyerte, s a hatodikra is a diadal reményében utazott ki a szerb fővárosba. A szegediek optimizmusát erősíthette, hogy az egymás elleni legutóbbi mérkőzést 8-7-re Vincze Balázs alakulata nyerte Hódmezővásárhelyen.

A belgrádi rangadón azonban nem a Tisza-partiak szája íze szerint indult a csata, mivel a hazaiak jutottak előnyhöz, igaz, az első negyed végére Török Béla emberelőnyös találatával egyenlített a vendéggárda (1-1).

Távoli góllal nyitotta a második nyolc percet a Partizan (2-1), csakhogy előbb Kiss Csaba bombájával 2-2-re alakult az állás, nem sokkal később pedig Szivós Márton húzta be a hálóba a labdát, minek köszönhetően átvette a vezetést a Szeged (2-3). Mi több: a nagyszünetre 4-2-re húzott el a magyar kupagyőztes Török újabb "mérföldes" lökete nyomán.

A harmadik negyedben a bravúrral - fejjel! - hárító Baksa László sem védhette a következő hazai lövést (3-4), majd Szivós második góljára is jött válasz a vendéglátók részéről (4-5), de szegedi vezetésnél kezdődhetett a záró játékrész, amelyben Szivós mesterhármas-szerzővé avanzsált, messziről véve be a szerb kaput (4-6). A kétgólos különbség azonban elfogyott a negyed közepére (6-6), sőt szűk két perccel a vége előtt 7-6-ra már a szerbek álltak jobban. Az utolsó gólt is a Partizan lőtte, így nyert 8-6-ra.

A Szeged a veresége ellenére is maradt az első helyen.