Az FTC és az OSC is hibátlan teljesítménnyel jutott tovább

Férfi vízilabda Magyar Kupa - Simán nyert a címvédő FTC.

A címvédő FTC és a legutóbbi szezonban ezüstérmes OSC is hibátlan teljesítménnyel jutott a legjobb nyolc közé vasárnap a férfi vízilabda BENU Magyar Kupa második fordulójában.

A bajnokságban és a Bajnokok Ligájában is címvédő zöld-fehérek a Debrecent, az OSC pedig a Tatabányát győzte le a második fázis utolsó csoportmérkőzésén.

Kiváló teljesítményt nyújtott a Honvéd új szerzeménye, az olimpiai bajnok Hosnyánszky Norbert, aki az UVSE ellen 15-8-ra megnyert összecsapáson hétszer volt eredményes.

A sorozat múlt heti első körében megszerzett pontjaikat magukkal hozták a csapatok, amelyek a mostani hétvégén újabb négy négyes csoportban - kék, fehér, piros és zöld - küzdenek. Ezekbe a kvartettekbe az első körből egy-egy első, második, harmadik és negyedik helyezett került.

A harmadik forduló csoportbesorolása szintén az előző szakasz eredményei alapján történik: az I-es csoportban a "színes" csoportok 1-2. helyezettjei, míg a II-esben a 3-4. helyezettek szerepelnek majd. Ebben a fázisban azok a csapatok már nem találkoznak egymással, amelyek korábban összecsaptak. A negyedik forduló augusztus közepén az egész torna utolsó szakasza lesz, ebben a csapatok az I. és II. csoportban elért helyezéseik alapján helyosztó mérkőzéseket játszanak. A Magyar Kupa győztese indulhat az Eurokupa 2021/22-es kiírásában.