A Szolnok nyerte a magyar BL-párbajt

A házigazda Szolnok egy góllal nyert az OSC ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörében vívott szerdai összecsapáson.

Eredmény, Bajnokok Ligája, főtábla, csoportkör, 2. forduló:

B csoport:
Szolnoki Dózsa-Közgép - A-Híd OSC Újbuda 8-7 (1-3, 2-0, 4-1, 1-3)

góldobók:  Mitrovic, Varga Dénes, Varga Dániel 2-2, Younger, Gocic 1-1, illetve Graham 2, Bundschuh, Brguljan, Gór-Nagy, Bátori, Decker Á. 1-1

A 12 csapatos főtábla B jelű hatosában már a második forduló összehozta a magyar bajnok Szolnokot és a legutóbbi ob I-es idény ezüstérmesét, s a papírforma a házigazda sikerét ígérte az oda-visszavágós rendszerben zajló sorozat első magyar-magyar ütközetében.

A párharc nyitánya a hazaiaknak sikerült jobban, a vezetést követően azonban sorozatban három OSC-gólt láthatott a közönség. Álmosnak tetszett a vendéglátók játéka, ugyanakkor az újbudai alakulat lelkesen és bátran pólózott, aminek meglett a részeredménye.

A második negyedben aztán éledezni kezdett az olimpiai és világbajnokokkal tűzdelt hazai együttes, amely előbb kiegyenlített, majd a harmadik játékrész elején a vezetést is átvette (4-3). A folytatásban aztán érvényesültek a valós erőviszonyok: szolnoki találatok következtek, s Varga Dénes góljával már 6-3-ra a hazaiak álltak jobban.

A játékrész végén közelebb kerültek a vendégek (6-4), a befejező nyolc percnek azonban 7-4-es szolnoki vezetés mellett vághattak neki a csapatok. Az OSC megpróbált felzárkózni, ehelyett azonban a már nyugodtan játszó házigazdák voltak eredményesek: az idősebbik Varga fivér, Dániel távoli duplájával 8-4-re módosult az állás. A hajrában aztán alaposan kiengedett a Szolnok, az OSC felzárkózott 8-7-re szűkítve a különbséget, a hazaiak győzelmét azonban nem tudta megakadályozni.

Az Eger eközben egy góllal alulmaradt a horvát Primorje Rijeka otthonában a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének szerdai összecsapásán.

Eredmény, Bajnokok Ligája, főtábla, csoportkör, 2. forduló, A csoport:
Primorje Rijeka (horvát) - ZF-Eger 8-7 (0-1, 3-3, 2-1, 3-2)

az Eger góldobói: Cuk 2, Hosnyánszky, Cuckovic, Szivós, Erdélyi, Hárai 1-1

A 12 csapatos főtábla A jelű hatosában az Eger úgy szállt medencébe a második fordulóban, hogy a nyitókörben döntetlenre végzett görög vendégével, az Olympiakosszal.
A Bajnokok Ligája június eleji, budapesti hatos döntőjének, a Final Sixnek a házigazdájaként eleve biztos továbbjutó Eger Fiumében (Rijeka) próbált javítani szerda este, és már a meccs elején vezetést szerzett az olimpiai bajnok Hosnyánszky Norbert jóvoltából.

Hosnyánszky Norbert - MTI Fotó: Vajda János Hosnyánszky Norbert - MTI Fotó: Vajda János

Horvát egyenlítést követően újfent a legutóbbi magyar bajnoki idény bronzérmese volt eredményes, ám fordult a kocka, mert a második negyed közepén már a Primorjénél volt az előny (3-2). Csakhogy a hevesi alakulat nem hagyta magát, s a nagyszünet előtt kevesebb, mint egy perccel Erdélyi Balázs révén már 4-3-ra a magyar együttes vezetett.

A harmadik játékrészben a Rijeka kétszer is egyenlített (4-4, 5-5), így a döntés a negyedik negyedre maradt. Amelyben a hazaiak átvették a vezetést (6-5), de az Eger egalizált, majd így tett 7-6-nál is. 8-7-nél még két perce volt az Egernek, hogy pontot mentsen, ám az újabb egyenlítő gól már nem jött össze.