38-0-ra nyert vízilabda meccsen a magyar csapat

A Szentesi Uszodában az orosz Izmajlovo elleni, csütörtöki 11-6-os siker után pénteki fellépésén is diadalmaskodott a Szentes női vízilabdacsapata.

A magyar együttes az Euroliga magyarországi selejtezőcsoportjában kiütéses, 38-0-ás győzelmet aratott a svájci Kreuzlingennel szemben.

A hazai együttes világ- és Európa-bajnoki bronzérmes centere, a végül kilenc (!) találatig jutott Bujka Barbara révén már az első percben megszerezte a vezetést, s a folytatásban sem kegyelmezett jóval szerényebb tudású ellenfelének. Jellemző, hogy már az első negyedben 11 gólig jutott a Szentes. A svájciak ugyanakkor egyszer sem találtak be, míg a magyar együttesből a két kapus kivételével valamennyi játékos legalább egy alkalommal eredményes volt.

VÍZILABDA
Eredmény, Euroliga, selejtező, C csoport, 2. játéknap:
Hungerit-Szentes - Kreuzlingen (svájci) 38-0 (11-0, 9-0, 10-0, 8-0)
a magyar csapat góldobói: Bujka 9, Kövér-Kiss 6, Van Der Sloot, Győri 5-5, Hevesi 4, Pócsi, Gémes, Kádár 2-2, Miskolczi, Rácz, Pengő 1-1