A magyar női vízilabda-válogatott 10-9-re kikapott az olasz csapattól a Margitszigeten zajló világbajnokság szerdai csoportrangadóján.

Eredmény:
Női vízilabdatorna, A csoport, 2. forduló:

Olaszország-Magyarország 10-9 (3-4, 2-2, 3-1, 2-2)

Bíró Attila alakulata a kolumbiaiak felett aratott 31 gólos sikerrel, Olaszország csapata pedig a kanadai gárdával játszott 7-7-es döntetlennel a háta mögött szállt vízbe a Hajós uszoda ötvenes nagymedencéjében az A csoport szerdai rangadóján. A tavaly nyári, tokiói olimpián bronzérmes magyar együttes a legutóbbi két világversenyes tétmeccset tekintve a Világliga bronzmérkőzésén egyetlen találattal kikapott az itáliaiaktól, az ötkarikás kvalifikációs tornán viszont háromgólos magyar siker született.

A margitszigeti összecsapáson öt és félezer szurkoló előtt már az első két hazai támadás gólt hozott: egyformán emberelőnyből Parkes Rebecca, majd Vályi Vanda vette be az olasz kaput. Ugyancsak fórból jött a szépítés, de Parkes roppant szemfüles góllal 3-1-re módosította az állást. Emberelőnyből zárkóztak az olaszok, majd Garda Krisztina bombájára érkezett hasonlóan szép válasz (4-3). A második negyedben több elpackázott lehetőség után a rivális talált be először, a már harmadszor eredményes Parkes centergóljával azonban hamar visszavette a vezetést a Bíró-csapat, majd Gurisatti Gréta alakítása nyomán lett 6-5 "ide".

A harmadik játékrész nyitányaképpen 6-6-ra alakult az állás, majd a meccsen először vezetett az olasz csapat. Szilágyi Dorottyára maradt az egyenlítés feladata, amit ő teljesített is, csakhogy a nyolcadik találat megszerzésével az olaszok várhatták előnyben a befejező nyolc percet. Amelyben sokáig nem változott az eredmény, de a negyed felénél megszületett az egyenlítés a távolról eredményes Szilágyi révén, csakhogy megint villámgyorsan jött az olasz válasz, ráadásul kétszer is. Míg az itáliaiak pontosan és szervezetten játszottak, a magyaroknál sok volt a hiba, a végén még a kapus Magyari is előrement, de segíteni ő sem tudott, s bár a lefújás előtt Keszthelyi Rita betalált, a vége egygólos vereség lett.

A magyar válogatott pénteken játszik a kanadaiakkal 21 órától a Margitszigeten.

Borítókép: MTI/Koszticsák Szilárd