Vízilabda BL: felemás napot zártak a magyarok

Csak a szolnokiaknak sikerült diadalmaskodniuk.

Szolnoki Dózsa-Közgép - Brescia (olasz) 8-4 (2-2, 3-1, 1-1, 2-0)

A mindkét oldalon kiváló délszláv légiósok egész sorát felvonultató csapatok szerda esti találkozóját a kölcsönösen kemény és hatékony védekezés, a kiélezett küzdelem jellemezte az első perctől kezdve. Hazai vezetést követően 2-1-re, majd 3-2-re is a vendégek álltak jobban, míg nem 3-3-nál, a második negyed hajrájában az olimpiai aranyérmes center, Kis Gábor parádés mozdulattal húzta a hálóba a labdát, közvetlenül a nagyszünet előtt pedig Andrija Prlainovic, az olimpiai, világ- és Európa-bajnok szerb klasszis bal felső sarkos bombájával 5-3-ra elhúzott a Szolnok.

A harmadik negyedben a főcsoport első helyéért a görög Olympiakosszal vetélkedő magyar csapat közelebb engedte a hatosban a harmadik helyet elfoglaló Bresciát, a vb-aranyérmes Vámos Márton balkezes lökete nyomán azonban visszaállt a különbség (6-4).

A befejező nyolc percben a meccsen triplázó Prlainovic pattintása ért célt (7-4), s innen már nem maradt visszaút az itáliaiak számára, sőt a végén még  Fülöp Bence lőtt gólt megúszásból, kialakítva a 8-4-es végeredményt.

A-Híd OSC Újbuda - Spandau (német) 5-5 (1-1, 3-1, 1-2, 0-1)

Vincze Balázs együttesének nyernie kellett volna ahhoz, hogy pontszámban utolérje a harmadik helyen álló Bresciát, a nyitónegyedben mutatott nehézkes játéka után a magyar csapat a második játékrészben már a papírformának megfelelően vízilabdázott és kétgólos előnnyel fordult a nagyszünetben.

Ezt követően azonban rendkívül görcsössé vált az OSC, a vendégek kapujában pedig Baksa László kitűnően védett, és többek között neki is köszönhetően pontot raboltak a berliniek.

Pro Recco (olasz) - ZF-Eger 9-4 (3-1, 2-1, 1-1, 3-1)

Az esélyesebb, veretlenül csoportelső Recco már az első negyedben magához ragadta a kezdeményezést annak ellenére, hogy legjobbja, a szerb Filip Filipovic nem volt ott a keretében. A nagyszünetig - amikor hárommal vezetett - Francesco Di Fulvio góljaival folyamatosan növelte előnyét az olasz együttes.

A második félidőben sem változott jelentősen a játék képe, a házigazda remek védekezése ellen nem tudott mit kitalálni Dabrowski Norbert együttese, mely így sima vereséget szenvedett.

Mivel a csoport másik mérkőzésén a Barceloneta kikapott a Jug Dubrovnik vendégeként, az egriek kedvező helyzetből várhatják az utolsó két fordulót.

Úszás: Shane Tusup így válaszolt a vádakra " ÚSZÁS › Friss hírek

Shane Tusup a Facebook oldalán tett közé egy bejegyzést, amelyben az őket ért támadásokkal kapcsolatban fejtette ki a véleményét. Tusup szerint nem igaz, hogy kitiltották volna a Duna Arénából Széles Sándort. Jutott egy kis idő a kikapcsolódásra is az edzőtáborban...