Sokk: hiába küzdött a magyar válogatott a vb-döntőben

A magyar vízilabda-válogatott gyenge kezdés után becsülettel hajtott a világbajnokság döntőjében.

Magyarország-Horvátország 6-8

Nem indult valami jól a magyar válogatott szempontjából a horvátok elleni döntő a Hajós Alfréd Uszodában, a mieink az első negyed elején kétgólos hátrányba kerültek. Az emberelőnyös játékunk is dadogott, két fórt is eltékozoltunk. Jokovic könyörtelenül értékesített egy ziccert (0-3), Märcz Tamás időkéréssel próbált lelket önteni a tanítványaiba. Újabb fórt kapott Horvátország, amelyet Macan értékesített.

4-0-s horvát vezetéssel érkeztek a csapatok a második játékrészhez, a drukkerek többsége bízott a kedvező fordulatban. A hosszú gólcsendet Vámos Márton bombája szakította meg. Török Béla villantotta meg a lövőtechnikáját, felére csökkent ezzel a hátrányunk (2-4). Megint létszámelőnybe kerültünk, ám a sanszot ismét kihasználatlanul hagytuk. A védekezésünk egyre jobban összeállt, Nagy Viktor pedig úgy tűnt, elkapja a fonalat. A fórokkal sajnos továbbra is pazarlóan bántak a magyar pólósok.

Milák Kristóf azt hitte, megnézheti a vízilabdadöntőt " VIZES VB 2017 › Friss hírek

"Sűrűbb lett a mezőny, és többen úsznak jó 100 pillangót - főleg egy magyar srác, aki nem én vagyok. Tegnap furcsa volt, hogy Kristóf legyőzött, ma már úgy jöttem ki, hogy nincs rajtam feszültség, hisz nem én vagyok a csúcstartó - így "csak" le kellett győznöm a többieket.

A harmadik negyedben megtört a jég, emberelőnyös helyzetből Erdélyi köszönt be, egyre olvadt a dalmátok fórja (3-4). Manhercz Krisztián lövése a horvát kapus ugyan belekapott, de hárítani nem tudott, a pocsék kezdés után 4-4 állt az eredményjelzőn. Egy magyar szempontból balszerencsés találattal tudott hosszú szünet után újra gólt szerezni Horvátország (4-5). Ez a momentum nyugtatólag hathatott a riválisra, hiszen újabb villanással megint leszakította magáról a magyar együttest.

A negyedik játékrész egy Bijac-hárítással vette kezdetét. Hiába mutatott be egy földöntúli bravúrt Nagy Viktor, a labda maradt az ellenfélnél, Sukno keze pedig nem remegett meg (4-7). Vámos kozmetikázott az álláson (5-7). A felzárkózást Vámos Márton folytatta, a balkezes pólós előnyből zúdított a kapuba (6-7). A mieink lelkesedését Sukno igyekezett letörni, a horvátok ász szabaddobásának ellenszerét nem találta meg Nagy Viktor (6-8).