Hosszú feltámadt, újabb éremmel gyarapodott Magyarország!

A vizes világbajnokság csütörtöki versenynapjának esti programjában először Hosszú Katinkáért és Szilágyi Liliánáért szoríthattunk a magyar versenyzők közül. Nem csalódtunk.

Azt követően, hogy az amerikaiak uralták a programot - Chase Kalisz 200 méter vegyesen, Caleb Dressel 100 méter gyorson diadalmaskodott -, majd a brazil Etiene Medeiros egy százados előnnyel megnyerte a női 50 méteres hátúszást, eljött a csütörtök várva várt úszódöntője: a női 200 méteres pillangó fináléja.

Sokk: Gyurta kiesett 200 mellen, elmondta, visszavonul-e " VIZES VB 2017 › Friss hírek

Női 100 méter gyorson a 2001-es születésú Gyurinovics Fanninak, női 200 méter mellen Sebestyén Dalmának nem sikerült a középdöntőbe jutás. Férfi 200 méter háton Bernek Péter és Telegdy Ádám ellenben remekelt, egy futamban, egymás mellett úsztak, előbbi pazar kezdés után 2., utóbbi 4. lett, ez összesítésben a 2., illetve 8.

Az 1-es pályán Szilágyi Liliánának, a 7-es pályán Hosszú Katinkának szoríthattunk. Előbbi kiválóan kezdett, ám a táv második felén kissé elfáradt, utóbbi viszont végig magabiztosan teljesített, dobogós helyen fordult, és a benyúlás is jól jött ki - ez egy bronzéremhez volt elegendő. Győzött a spanyol Mireia Belmonte, második lett a német Franziska Hentke, Szilágyi Liliána a 7. helyen zárt.

Férfi 200 méter háton Bernek Péter a 6. idővel jutott a péntek esti döntőbe, Telegdy Ádámnak bő fél másodperc hiányzott, végül a remek 9. pozíciót szerezte meg. A nap befejező számában a női 4x200 méteres gyorsváltónk (Késely Ajna, Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn, Hosszú Katinka) 6. lett.