Csoda: minden magyar álmát valóra váltják a vízilabdások

Az éjjel soha nem érhet véget - ezt hirdetik a férfi pólósaink is a világbajnokságon.

Görögország-Magyarország 5-7

A magyar férfi vízilabda-válogatott Görögországgal csapott össze a hazai világbajnokság elődöntőjében. A meccs első találatát Genidounias lőtte akcióból, erre Erdélyi emberelőnyös találattal válaszolt. Az első negyed 2-1-es magyar vezetéssel zárult, Hosnyánszky Norbert húzott elő egy csodálatos csavargólt a tarsolyából.

Genidounias többször okozott kellemetlen pillanatokat a magyar kapu előtt, a második játékrészben már háromszor vette be Nagy Viktor kapuját. A szünetre egygólos fórral fordulhattak a magyarok Hárai Balázs remek egyéni megoldásának köszönhetően.

Vámos Márton bombája után először alakult ki egynél nagyobb különbség a csapatok között (4-6). A mieink védekezése remekül működött, Nagy újra remek hárításokkal próbálta összezavarni a vetélytárs játékosait.

Hosnyánszky villant ismét, ezzel már hárommal ment a magyar válogatott, gyakorlatilag karnyújtásnyi közelségbe került a döntő. A mieink ketrecének rolóját gyakorlatilag lehúzta Nagy Viktor, a görögök képtelenek voltak túljárni a klasszis kapus eszén.

Märcz Tamás legénysége a szombat esti döntőben a Szerbia-Horvátország párharc győztesével találkozik a Hajós Alfréd Uszodában.