Újabb számban tempózott a döntőbe Hosszú Katinka

Hosszú Katinka a negyedik legjobb idővel jutott be a 400 méteres gyorsúszás döntőjébe az úszók rövid pályás világbajnokságának pénteki versenynapján a kanadai Windsorban.

A pénteki előfutamos program nyitányaként a Lobanovszkij Maxim, Földházi Dávid, Márton Richárd, Barta Márton összeállítású férfi 4x50 méteres gyorsváltó 1:29.44 perces eredménnyel a 11. helyen végzett.

A Windsorban eddig négy aranyat és egy ezüstöt nyerő Hosszú Katinka a csütörtöki erőltetett menet után könnyebb programot teljesített. Először 50 méter háton ugrott medencébe a háromszoros olimpiai bajnok, és 26.70 másodperccel a hetedik helyen jutott tovább az esti elődöntőbe.

Rövid pihenő után már 400 méter gyorson állt rajtkőre egyedüli magyarként, mivel Késely Ajna betegség miatt visszalépett. Hosszú az utolsó futamban 4:02.38 perccel második lett, és ideje összesítésben a negyedik legjobb volt.

Zárásként férfi 4x200 méteres gyorsváltóban úsztak a magyarok: a Bernek Péter, Telegdy Ádám, Márton Richárd, Kenderesi Tamás négyes 7:03.66 perces országos csúccsal futamában ötödikként végzett, a döntőről azonban lemaradt, mert ideje alapján 11. lett.