Rasovszky ötödik lett az olimpiai távon

Gregorio Paltrinieri a hosszabb távon is uralta a mezőnyt.

Rasovszky Kristóf ötödik lett a hazai rendezésű vizes Európa-bajnokságon, a nyíltvízi úszók 10 km-es versenyszámában.

Az 5 km-es távon negyedik helyet szerző Rasovszky a 10 km-es távon az előző naphoz hasonlóan végig az élbolyban úszott. A táv első felén hol ő, hol a német Wellbrock vezetett, a 4. körben azonban kisebb meglepetésre a másik magyar Székelyi Dániel úszott az élre.

Rasovszky ekkor kissé visszacsúszott, azonban továbbra is lőtávban maradt Wellbrockhoz és Székelyihez. Kicsit több mint 2 km-rel a vége előtt a német próbált elhúzni a nyomában azonban szorosan ott maradt mind a két magyar.

Az utolsó körben az élen Axel Reymond váltotta a németet, Rasovszky és Székelyi pedig kicsit lemaradt. Az utolsó nyolcszázon Paltrineri állt előre és ki is harcolt magának egy kisebb előnyt. Az olasz Paltrineri magabiztosan győzött, Marc-Antoine Olivier azonban csak hatalmas csatban tudta legyőzni Wellbrockot. Rasovszky végül az 5. helyen csapott a célba, míg Székelyi Dániel a 11., Gálicz Péter pedig 17. helyet szerezte meg.

Borítókép: MTI/IllyésTibor