Németh Nándor országos csúccsal negyedik 100-on, Kalmár a hatodik 1500-on

A 21 éves Németh, egy tizeddel maradt le a bronzéremről.

Kalmár Ákos a hatodik helyen végzett 1500 méter gyorson a budapesti úszó Európa-bajnokságon.

A selejtezőből 15:02.97 perccel, negyedikként került a szerdai fináléba, melyben a szám két sztárja, az ukrán Mihajlo Romancsuk, illetve a múlt héten a nyíltvízi küzdelmek során három aranyérmet begyűjtő olasz Gregorio Paltrinieri pillanatok alatt ellépett a mezőnytől. Kalmár szinte végig a norvég Henrik Christiansennel csatázott a hatodik helyért, és kiváló hajrával sikerült is megelőznie riválisát.

Az élen Romancsuk végül magabiztosan győzte le a Paltrinierit.

férfi 1500 m gyors, Európa-bajnok:

Mihajlo Romancsuk (Ukrajna) 14:39.89 perc
2. Gregorio Paltrinieri (Olaszország) 14:42.91
3. Domenico Acerenza (Olaszország) 14:54.36

6. Kalmár Ákos 15:04.61

Németh Nándor országos csúccsal negyedik lett 100 méter gyorson szerdán a budapesti úszó Európa-bajnokságon.

A 21 éves magyar versenyző 47.84 másodperccel csapott a célba, ezzel 16 századot faragott Milák Kristóf 48.00-as rekordjából.
Németh - aki hosszú ideje álmodott arról, hogy első magyarként töri át a 48 másodperces határt - jól rajtolt, de csak a hetedik helyen fordult az erősségének számító második hosszra. Végül hatalmas hajrával jött fel és még az éremszerzésre is volt esélye, de a dobogóról egy tizeddel lemaradt.

A számot az orosz Kliment Kolesznyikov nyerte, aki 50 méter háton már két világcsúcsot úszott a Duna Arénában.