Milák búcsúzóul is átadott egy csúcsot a múltnak

A világbajnok 100 méter pillangón saját rekordját döntötte meg.

Milák Kristóf 100 méter pillangón is országos csúccsal nyert az úszók olimpiai kvalifikációs országos bajnokságának szombati zárónapján.

A Budapest Honvéd SE 21 éves klasszisa - aki pénteken 100 méter gyorson nyert magyar rekorddal - ezúttal 50.47 másodperces idővel diadalmaskodott 100 méter pillangón, ezzel saját 50.62-es idejét adta át a múltnak. Utóbbit 2017-ben úszta a budapesti világbajnokság fináléjában, ahol ezüstérmes lett.

Milák - aki az ob elején 200 méter pillangón az előfutamban minden idők ötödik, a döntőben pedig a második legjobb idejét úszta - még 200 méter gyorson is győzött szombaton.

A magyar szövetség sajtóközleményében Milák Kristóf úgy fogalmazott, ideje volt már, hogy 2017 után ismét így teljesítsen 100 méter pillangón, ugyanis a világ- és Európa-bajnokságokon "csak" 50.80, illetve 50.90 másodperc körüli eredményeket produkált, ami - megfogalmazása szerint - zavarbaejtően gyatra.

"Január óta edzek komolyan, még sok van a felkészülésben, lesz ennél jobb is, ebben biztos vagyok. Az Európa-bajnokságon beleugrok mindenbe, kétszáz gyors, négyszáz gyors, Sós Csaba is erre biztatott, az olimpia viszont biztonsági program lesz" - mondta.

Sós Csaba szövetségi kapitány az M4 Sportnak elmondta, az országos bajnokságon látottak alapján úgy döntött, hogy két számban, férfi 200 méter gyorson és 200 méter vegyesen is a budapesti Európa-bajnokság végéig kitolja az olimpiai csapathirdetést, ugyanis a két veterán, Kozma Dominik és Cseh László - akik régi idejükkel lennének védettek - jelenleg nincs megfelelő erőállapotban.

4x100 m vegyesváltó:
1. BVSC-Zugló (Bohus Richárd, Takács Tamás, Cseh László, Németh Nándor) 3:38.04 perc