Kós Hubert elképesztő időt repesztve bronzérmes

Hat másodpercet javított egyéni legjobbján.

Kós Hubert bronzérmet nyert 400 méter vegyesen a kazanyi rövidpályás úszó Európa-bajnokság vasárnapi zárónapján.

A 18 éves magyar versenyző az ötödik idővel került a fináléba, amelyben egészen az utolsó úszásnemig, azaz a gyorsig tapadt az élen haladókra, azonban a végére Ilja Borogyin és Alberto Razzetti meglépett előle.

Kós így a másik orosszal, Makszim Sztyupinnal került különcsatába a bronzért, és végül eddigi egyéni legjobbját (4:09.24) több mint hat másodperccel megjavítva, 4:03.16 perces idővel harmadikként csapott a célba.

Kós a magyar küldöttség ötödik érmét szerezte a tatár fővárosban, Szabó Szebasztián szerdán 100 méter pillangón, csütörtökön 50 méter gyorson, szombaton pedig 50 méter pillangón diadalmaskodott - utóbbi számban világcsúccsal -, míg Milák Kristóf pénteken volt második 200 méter pillangón.