Konkoly Zsófia hatodik 100 méteres hátúszásban

Győzött az amerikai Hannah Aspden.

Gyuricza Róbert, az MTI különtudósítója jelenti: Konkoly Zsófia (S9) a hatodik helyen végzett 100 méteres hátúszásban hétfőn a tokiói paralimpián.

A 19 éves pécsi versenyző - akinek nem fejlődött ki rendesen a jobb karja - szerdán ezüstérmet szerzett 400 méter gyorson, vasárnap pedig ötödik lett a sérültségi besorolás alapján 34 pontos 4x100 méteres gyorsváltó tagjaként. A 100 méter hát délelőtti előcsatározásai során futamában harmadikként csapott be, 1:14.84 perces eredménye összességében a hetedik volt.

A délutáni döntőben az 1-es pályán úszott, jól kezdett, az első hosszon szinte végig ötödikként tempózott, aztán hatodikként fordult. Ezt a pozícióját a második ötvenen meg tudta őrizni, 1:14.38-cal végzett úgy, hogy közel volt a negyedik hely megszerzéséhez. Győzött az amerikai Hannah Aspden (1:09.22), második lett a spanyol Nuria Marques Soto (1:10.26), a harmadik helyen pedig az új-zélandi Sophie Pascoe (1:11.15) ért célba.

Borítókép: KonkolyZsófia/Facebook