Kenderesi Milák előtt az elődöntőben

Késely lemaradt a dobogóról.

Nem szereztek érmet a hazai versenyzők a Duna Arénában zajló úszó Európa-bajnokság keddi versenynapján, legjobb magyarként Késely Ajna negyedik lett női 800 méter gyorson.

A 19 éves Késely, aki 2018-ban Glasgow-ban második volt ebben a számban, nagyot javult a hétfői előfutamban úszott idejéhez (8:35.71 perc) képest, 8:27.31 perccel csapott célba, de a dobogóért nem tudott harcolni. Férfi 200 méter pillangón Kenderesi Tamás a világcsúcstartó, címvédő és világbajnok Milák Kristófot megelőzve a legjobb idővel jutott fináléba. Az elődöntőben Milák ugyan erősen kezdett, de 100 méternél az olasz Federico Burdisso megelőzte és egy testhossz előnye volt az utolsó 50 méterre. Mindeközben Kenderesi sem akart lemaradni, fantasztikus hajrába kezdett, és végül mindkét riválisát megelőzve, 1:54.37 másodperces idővel nyert, Milák 1:54.72-vel lett második.

Az olimpiai bronzérmes Kenderesi ehhez hasonló jó időt a 2019-es debreceni országos bajnokságon elért egyéni csúcsa (1:53.42) óta nem tudott úszni. Férfi 100 méter gyorson Németh Nándor a nyolcadik (48.38 mp), Szabó Szebasztián pedig a 11. (48.59) idővel került az elődöntőbe, ahol előbbi egyéni csúcsát hat századdal megjavítva, Milák országos rekordjától csak két századdal elmaradva, 48.02 másodperccel - a negyedik legjobb eredménnyel - bejutott a fináléba. Szabó ugyanakkor nem lesz ott a szerdai döntőben, mivel 48.87 másodperccel a 11. helyen végzett összesítésben.

A 4x200 méter vegyes gyorsváltó a döntőben volt érdekelt, a Holló Balázs, Zombori Gábor, Veres Laura, Fábián Fanni összeállítású négyes a hatodik helyen zárt. A második versenynapon a második világcsúcs is megszületett a Duna Arénában és ez is az orosz Kliment Kolesznyikov nevéhez fűződik, miután az 50 méter hát fináléjában tovább javította saját rekordját, mely mostantól 23.80 másodperc.

Borítókép: Clive Rose/Getty Images