Telegdy hatodik, Kovács nyolcadik 200 méter háton

A számot a négyszeres olimpiai bajnok amerikai Ryan Murphy nyerte.

Telegdy Ádám a hatodik, Kovács Benedek Bendegúz a nyolcadik helyen végzett 200 méter háton csütörtökön a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon.

A tokiói olimpián tavaly ötödik Telegdy az ötödik, a világbajnoki újonc Kovács pedig nagy egyéni csúcsának köszönhetően - majd hat tizedet javított korábbi legjobbján - a hetedik idővel került a fináléba. A döntőben mindkét magyar a mezőny második felében úszott szinte végig, Kovács kezdett erősebben, de a hajrája Telegdynek volt erősebb, aki a tokiói olimpián úszott egyéni legjobbját (1:56.15) csak megközelíteni tudta, 1:56.91 perccel csapott célba. Kovács nem tudta megúszni az elődöntőben elért legjobbját (1:57.12), 1:58.52 perccel a nyolcadik helyen zárt.

A számot a négyszeres olimpiai bajnok amerikai Ryan Murphy nyerte, neki ez volt pályafutása ötödik vb-aranya, de először nyert egyéni versenyt, ebben a számban 2017-ben ugyanitt és 2019-ben Kvangdzsuban is második lett.