Sebestyén Dalma szenzációs úszással utasította maga mögé Hosszú Katinkát

A győriek úszója szolgáltatta a nap legnagyobb meglepetését.


Sebestyén Dalma szolgáltatta a debreceni úszó országos bajnokság szerdai nyitónapjának legnagyobb szenzációját, mivel 200 méter vegyesen nagy csatában legyőzte a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinkát.

A győriek versenyzője óriási hajrával, egyéni csúcsától (2:11.87) nem sokkal elmaradva, 2:12.20 perccel mindössze egyetlen századdal előzte meg a szám világcsúcstartóját és világbajnoki címvédőjét, aki a tavalyi, tokiói olimpia óta mindössze másodszor versenyez.

Férfi 100 méter gyorson a 200 méter pillangó olimpiai bajnoka, Milák Kristóf gyorsabbnak bizonyult az országos csúcstartó Németh Nándornál, aki a tokiói olimpián ebben a számban 57 év elteltével első magyar döntős volt.




Női 100 méter gyorson a 16 esztendős Pádár Nikolett új egyéni és korosztályos rekorddal, 54.85 másodperccel diadalmaskodott. Ez hat tizeddel marad el a világbajnoki A szinttől (54.25), viszont ezzel az úszással a legjobb B szintessé lépett elő, így jó esély van rá, hogy ott lehet a Duna Arénában két hónap múlva sorra kerülő eseményen.

A keddi eredmények:

férfiak:
200 m vegyes:
1. Kós Hubert (UTE) 1:57.64 perc
2. Török Dominik Márk (BVSC-Zugló) 1:59.02
3. Holló Balázs (Egri Úszó Klub) 1:59.11

100 m gyors:
1. Milák Kristóf (Honvéd) 48.71 másodperc
2. Németh Nándor (BVSC-Zugló) 48.87
3. Szabó Szebasztián (Győri Úszó SE) 49.07

100 m mell:
1. Valentin Bayer (osztrák) 1:00.64 perc
2. Christopher Rothbauer (osztrák) 1:01.30
3. Thanh Bao Pham (vietnámi) 1:01.95
4. Horváth Dávid (Kőbánya SC) 1:02.35

50 m hát:
1. Bohus Richárd (BVSC-Zugló) 25.52 másodperc
2. Kovács Benedek Bendegúz (BVSC-Zugló) 25.55
3. Jászó Ádám (Pécs) 25.58

400 m gyors:
1. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 3:49.01 perc
2. Huy Hoang Nguyen (vietnámi) 3:49.06
3. Betlehem Dávid (Balaton ÚK Veszprém) 3:52.46

nők:
200 m vegyes:
1. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 2:12.20 perc
2. Hosszú Katinka (Iron Swim SE) 2:12.21
3. György Réka (Vasas SC) 2:14.23

100 m gyors:
1. Pádár Nikolett (Szegedi Úszó Egylet) 54.85 másodperc
2. Gyurinovics Fanni (Vasas SC) 55.12
3. Molnár Dóra (Budafóka XXII. SE) 55.47

100 m mell:
1. Kalmár Alíz (Szombathelyi Sportközpont) 1:09.31 perc
2. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 1:09.80
3. Békési Eszter (Egri Úszó Klub) 1:10.00

50 m hát:
1. Komoróczy Lora Fanni (Iron Swim SE) 28.40 másodperc
2. Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) 28.95
3. Szabó-Feltóthy Eszter (Vasas SC) 29.28

400 m gyors:
1. Késely Ajna (BVSC-Zugló) 4:07.74 perc
2. Fábián Bettina (FTC) 4:07.81
3. Pádár Nikolett (Szegedi Úszó Egylet) 4:13.92

4x100 m vegyes vegyesváltó:
1. UTE (Kós Hubert, Zombori Gábor, Kapás Boglárka, Veres Laura) 3:54.90 perc
2. BVSC-Zugló 3:55.98
3. Győri Úszó SE 3:56.88

4x100 m vegyes gyorsváltó:
1. BVSC-Zugló (Németh Nándor, Bohus Richárd, Kontér Lora, Késely Ajna) 3:34.11 perc
2. Győri Úszó SE 3:35.48
3. UTE 3:35.57

Borítókép: Facebook.com/MÚSZ

Videók