Békési a nyolcadik lett 100 méteres mellúszásban a junior úszó vb-n

A Zombori Gábor, Pap Bálint, Ulrich Botond, Szabados Bence összetételű 4*200 gyorsváltó a hatodik helyet szerezte meg.

Békési Eszter a nyolcadik helyen végzett a 100 méter mell döntőjében pénteken, a Duna Arénában zajló junior úszó-világbajnokság negyedik napján.

A magyar érdekeltségű döntők közül az elsőben az Egri Úszó Klub 17 éves versenyzője elmaradt előző napi egyéni csúcsától, 1:09.06 perc alatt ért célba, miáltal a riválisok egyikét sem sikerült megelőznie.
A nap zárószámában, a fiú gyorsváltók 4x200 méteres versenyében a hazai négyes - Zombori Gábor, Pap Bálint, Ulrich Botond, Szabados Bence összetételben - a hatodik helyen zárt 7:25.14 perces idővel.

Zombori Gábor a váltóval a 6. helyet szerezte meg.

A magyarok eddig két érmet nyertek a vb-n, a nyitónapon Zombori Gábor 400 méter gyorson diadalmaskodott, szerdán pedig Berecz Blanka második lett 200 méter pillangón.

Fotó: Facebook.com/ Magyar Úszószövetség