Második meccsét is megnyerte Rafael Nadal

Így már 2-0-ra vezet a spanyol csapat a horvátok ellen

Rafael Nadal és Roberto Bautista-Agut győzelmével a házigazda spanyol válogatott szerdán biztosította továbbjutását a tenisz Davis Kupa madridi döntőjének csoportköréből.

Mivel a hazaiak nyerték mindkét egyest a horvátok ellen, a páros mérkőzésnek már nem lesz tétje. A spanyolok két győzelemmel zárnak a B csoportban, mellettük az oroszok jutnak tovább, a horvátok búcsúznak.
A madridi tornán csütörtökig hat darab háromcsapatos csoportban küzdenek a résztvevők, ezekből a hat első helyezett mellett a két legjobb második jut tovább. Csütörtök este és pénteken a negyed-, szombaton az elődöntőkre kerül sor, a finálét pedig vasárnap rendezik.
Minden mérkőzés két nyert szettig tart, két egyes és egy páros meccset játszanak egymással a válogatottak.
A négy elődöntős automatikusan résztvevője lesz a jövő évi tornának, míg a két legrosszabb mérleggel záró együttes búcsúzik.

Ausztrália-Belgium 1-0 - állás egy mérkőzés után

Nick Kyrgios-Steve Darcis 6:2, 7:6 (11-9)

F csoport:
Olaszország-Egyesült Államok 1-0 - állás egy mérkőzés után

Fabio Fognini-Reilly Opelka 6:4, 6:7 (4-7), 6:3

korábban, végeredmények:

A csoport:

Szerbia-Japán 3-0

Janko Tipsarevic, Viktor Troicki-McLachlan Ben, Ucsijama Jaszutaka 7:6 (7-5), 7:6 (7-4)
korábban:
Filip Krajinovic-Szugita Jujcsi 6:2, 6:4
Novak Djokovic-Nisioka Josihito 6:1, 6:2
Az állás: 1. Szerbia 1 pont/1 mérkőzés (3-0), 2. Franciaország 1/1 (2-1), 3. Japán 0/2

C csoport:
Németország-Argentína 3-0

Jan-Lennard Struff - Diego Schwartzman 6:3, 7:6 (10-8)
Kevin Krawietz, Andreas Mies-Maximo González, Leonardo Mayer 6:7 (4-7), 7:6 (7-2), 7:6 (20-18)