Hazai pályán fordítottak a spanyolok

Rafael Nadallal a fedélzeten tudtak nyerni.

A hazai pályán szereplő spanyol válogatott nyitómeccsén úgy győzte le Oroszországot a megújult tenisz Davis Kupa madridi döntőjében kedden, hogy az első egyes mérkőzést követően még hátrányban volt.

A Caja Magica (Varázsdoboz) komplexumban zajló, 18 csapatos finálé második versenynapján Andrej Rubljov ugyanis három szettben bizonyult jobbnak Roberto Bautista-Agutnál, de azt követően Rafael Nadalnak sikerült egyenlítenie, miután két játszmában legyőzte Karen Hacsanovot. A döntés így a párosokra maradt, ahol ismét spanyol siker született.
Az oroszok egy győzelemmel és egy vereséggel zárták csoportkörös szereplésüket, az egy győzelemmel álló spanyolok legközelebb az egy vereséggel álló horvátokkal játszanak.
A 20 millió dollár összdíjazású tornán a 12 selejtező győztese mellett az előző évben elődöntős horvát, francia, spanyol és amerikai, valamint a szabadkártyás argentin és brit válogatott indulhat. Hétfőtől csütörtökig hat háromcsapatos csoportban küzdenek a résztvevők, ezekből az első helyezettek mellett a két legjobb második jut tovább. Csütörtök este és pénteken a negyed-, szombaton az elődöntők lesznek, a finálét pedig vasárnap rendezik.

Eredmények, 2. forduló:

B csoport:

Spanyolország-Oroszország 2-1

Rafael Nadal-Karen Hacsanov 6:3, 7:6 (9-7)
Marcel Granollers, Feliciano Lopez-Andrej Rubljov, Hacsanov 6:4, 7:6 (7-5)
korábban közölt keddi eredmény:
Roberto Bautista-Agut - Rubljov 6:3, 3:6, 6:7 (0-7)

D csoport:

Ausztrália-Kolumbia 3-0

John Peers, Jordan Thompson - Juan-Sebastian Cabal, Robert Farah 6:3, 3:6, 7:6 (9-6)

Gael Monfils-Nisioka Josihito 5:7, 2:6
Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut - Ben McLachlan, Ucsijama 6:7 (4-7), 6:4, 7:5