Thiem sima győzelemmel lepte meg magát a születésnapján

Az osztrák játékos az indiai Sumit Nagalt győzte le.

Sima háromszettes mérkőzésen jutott tovább a második kiemelt Dominic Thiem az amerikai nyílt teniszbajnokság második fordulójából.

Az éppen 27. születésnapját ünneplő osztrák játékos az indiai Sumit Nagalt győzte le kevesebb mint két óra alatt csütörtökön.

Thiem a harmadik körben a 31. helyen rangsorolt horvát Marin Ciliccsel találkozik, aki négy játszmában nyert a szlovákiaiNorbert Gombos ellen a 32 közé jutásért rendezett meccsen.

Eredmény, 2. forduló (a 32 közé jutásért):

férfiak:
Fucsovics Márton-Grigor Dimitrov (bolgár, 14.) 6:7 (5-7), 7:6 (7-4), 3:6, 6:4, 6:1
Tiafoe (amerikai)-Millman (ausztrál) 7:6 (8-6), 3:6, 1:6, 6:3, 6:3
Thiem (osztrák, 2.)-Nagal (indiai) 6:3, 6:3, 6:2
Bautista (spanyol, 8.)-Kecmanovic (szerb) 6:3, 3:6, 6:3, 6:4
Rubljov (orosz, 10.)-Barrere (francia) 6:2, 6:4, 7:6 (7-4)
Vekic (horvát, 18.)-Tig (román) 6:2, 6:1
Muchova (cseh, 20.)-Kalinszkaja (orosz) 6:3, 7:6 (7-4)
Anisimova (amerikai, 22.)-Scott (amerikai) 4:6, 6:4, 6:1
Dzsabúr (tunéziai, 27.)-Kanepi (észt) 7:6 (10-8), 6:0

Kép: Peter Staples/ATP Tour via Getty Images

Sport365.hu - 45 éve nem volt ilyen: Fucsovics győzelmével a legjobb 32 között

Fucsovics Márton öt szettben legyőzte csütörtökön a 14. helyen kiemelt bolgár Grigor Dimitrovot, így a legjobb 32 közé jutott az amerikai nyílt teniszbajnokságon. 45 évnek kellett eltelnie, de 1975 után újra van magyar férfi játékos a US Open harmadik körében!!!