Tenisz: végre lesz állandó párostársa Babos Tímeának

A június 23-án kezdődő wimbledoni teniszbajnokságtól a francia Kristina Mladenovic lesz Babos Tímea állandó társa női párosban.

A magyar játékos menedzsmentje erről pénteken tájékoztatta az MTI-t.

"Nagy előrelépésnek tartom, hogy végre állandó partnerem lesz párosban. Nem volt könnyű hétről hétre új partnerrel játszani. Az összeszokottság fél siker lehet, hiszen nem mindegy, hogy fontos pontoknál mekkora a harmónia. Kikivel februárban döntőt játszottunk Párizsban, úgyhogy izgatottan várom a közös versenyeket" - nyilatkozta a soproni teniszező, aki a héten Birminghamben is együtt indult Mladenoviccsal, s az első fordulóban hatalmas csatában, 5:7, 7:6, 12-10-re kaptak ki a 2. helyen kiemelt Ashleigh Barty, Casey Dellacqua ausztrál duótól.

A 21 éves, szerb származású Mladenovic kilenc WTA-tornát nyert párosban, és további négy alkalommal volt döntős. Tavaly Wimbledonban és idén az Australian Openen a kanadai Daniel Nestor oldalán diadalmaskodott vegyespárosban.

A jövő héten Eastbourne-ben még a párosban friss Roland Garros-győztes és világelső tajvani Hszie Szu-vej lesz a 21 éves Babos társa, akivel két éve megnyerte a birminghami tornát.

A tervek szerint a Roland Garroson vegyespárosban elődöntős magyar Wimbledonban is szerepel majd vegyespárosban, ismét az amerikai Eric Butorac oldalán.

Babos eddig nyolc WTA-tornát nyert párosban, szinte valamennyi alkalommal más társsal: 2012-ben Birminghamben Hszie Szu-vej, 2013-ban Bogotában és Marrákesben a luxemburgi Mandy Minella, Monterreyben a japán Date-Krumm Kimiko, Szucsouban a holland Michaella Krajicek, Taskentben a kazah Jaroszlava Svedova, idén Sydneyben a cseh Lucie Safarova, míg Kuala Lumpurban a tajvani Csan Hao-csing volt a partnere.