Tenisz: szomorú döntést hozott a világsztár

Rafael Nadal drukkerei nem örülhetnek.

Rafael Nadal visszalépett a vasárnap kezdődő férfi tenisz ATP-világbajnokságtól, ezzel eldőlt, hogy Novak Djokovic lesz az év végi világelső.

A spanyol szupersztár közösségi oldalain jelentette be, hogy bokaműtét miatt nem tud részt venni az évzáró tornán.

Az elmúlt héten a hasfalammal voltak gondok, ezért nem tudtam elindulni a párizsi versenyen, azóta pedig a bokámat is megműtötték - írta a 17-szeres Grand Slam-tornagyőztes teniszező, aki hozzátette, az operációra azért volt szükség, hogy a következő szezont százszázalékos állapotban tudja elkezdeni.

A 32 éves spanyol játékos helyett az amerikai John Isner szerepelhet a londoni versenyen.

Korábban az argentin Juan Martín Del Potro ugyancsak sérülés miatt lépett vissza a világbajnokságtól, helyette a japán Nisikori Kej indul majd.

Nadal távolmaradásával eldőlt, hogy a világelsőséget hétfőn visszaszerző szerb Novak Djokovic zárja ranglistaelsőként az évet: az ATP-világranglista 1973-as bevezetése óta ő lesz az első, aki úgy végez az élen év végén, hogy a szezon elején nem volt ott a húsz legjobb játékos között.