Tenisz: Sarapova győzelemmel búcsúzott az évtől és a vb-től

Harmadik mérkőzésén győzött ugyan az eddig nyeretlen Marija Sarapova, de már biztosan nem juthat be az elődöntőbe a Szingapúrban zajló WTA-világbajnokságon.

Az orosz teniszező pénteken három szettben kerekedett felül Agnieszka Radwanskán, ahhoz azonban, hogy esélye maradjon a továbbjutásra, kétjátszmás sikerre lett volna szüksége. Nem volt messze ettől, az első szettet megnyerte ugyanis, a másodikban pedig már 5:1-re vezetett, de riválisa fordított, és kiegyenlítette a játszmaállást.

Ez az eredmény azt is jelenti, hogy a csoportot vezető Caroline Wozniacki az utolsó meccs eredményétől függetlenül már elődöntős volt, de mivel a kora délelőtti meccsen legyőzte Petra Kvitóvát, így Radwanskát is "magával vitte" a legjobb négy közé.

Az idei legjobb nyolc játékost felvonultató vb-n a csoportok első két-két helyezettje kerül a szombati elődöntőbe.

TENISZ
WTA-tour, vilábajnokság, Szingapúr, kemény pálya, Fehér csoport, 3. forduló
Marija Sarapova (orosz, 2.)-Agnieszka Radwanska (lengyel, 6.) 7:5, 6:7 (4-7), 6:2
Caroline Wozniacki (dán, 8.)-Petra Kvitova (cseh, 3.) 6:2, 6:3