Serenát meglegyintette a kiesés szele a Garroson!

A világranglistát vezető Novak Djokovics bejutott a legjobb négy közé a francia nyílt teniszbajnokságon. A női világelső Serena Williamsszel majdnem kibabrált a 21 éves, kazah Julija Putyinceva.

A szerb játékos az esőszünetekkel tarkított csütörtöki programban rendezett negyeddöntős meccsét két óra hat perc alatt, három szettben nyerte meg a cseh Tomás Berdych ellen.

Az első helyen kiemelt Djokovics ellenfele a négy között az osztrák Dominic Thiem lesz, aki játszmahátrányból győzte le a belga David Goffint.

A juniorok mezőnyében az utolsóként állva maradt magyar, a fiúknál második helyen kiemelt Valkusz Máté búcsúzott a nyolcaddöntőben, mivel 6:4, 6:1-re kikapott a 14-edikként rangsorolt argentin Genaro Alberto Olivieritől.

A női világelső Serena Williams negyeddöntős meccsén a világranglistán 60. helyezett Putyinceva 3:1-re vezetett az első játszmában, innen Williams 4:3-ra fordított, de a következő öt játékból négyet a kazah nyert, így 7:5-ös részsikert ért el.

A második felvonásban az amerikai játékos 4:1-es előnyét követően Putyinceva 4:4-re egyenlített, sőt bréklabdája volt az 5:4-hez is, ám Williams végül 6:4-re győzött. A harmadik szett rendkívül simán alakult, a kazah teniszező erejéből 0:5 után mindössze a szépítésre futotta.

Serena Williams ellenfele a fináléba kerülésért a világranglistán 58. holland Kiki Bertens lesz, aki meglepetésre két játszmában legyőzte a WTA-rangsorban kilencedik svájci Timea Bacsinszkyt.