Serena Williams ezúttal sem kegyelmezett, alaposan megizzadt Djokovic - eredmények

Hétfőn szerb ellenfelénél bizonyult jobbnak a tizenkétszeres Grand Slam győztes, Serena Williams. A férfiaknál pedig többek közt Roger Federer mutatta meg, hogy miért még mindig ő az egyik legjobb a szakmában...

A hazai közönség előtt szereplő Serena Williams két játszmában legyőzte a szerb Ana Ivanovicsot, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

A férfiak versenyében is domborítottak a nagyok. A harmadik helyen kiemelt Roger Federer három sima játszmában (6:1, 6:2, 6:0) győzte le az argentin Juan Mónacót, amely a harmadik harmadban csak szenvedett a pályán.

A világranglistát vezető Novák Djokovic azonban alaposan megizzadt a sikerért. A szerb teniszező a nyolcaddöntőben az ukrán, Alekszandr Dolgopolovával találkozott. A mérkőzés végül Djokovic győzelmével zárult.