Roland Garros: Sarapova lett Párizs királynője

Marija Sarapova nyerte a női egyest a francia nyílt teniszbajnokságon azzal, hogy a szombati döntőben két szettben, 6:3, 6:2-re győzött Sara Errani ellen.

A másodikként rangsorolt orosz sztárjátékos 1 óra 18 perc alatt múlta felül a 21. helyen kiemelt olasz riválisát.

Sarapova, aki hétfőtől újra vezeti a világranglistát, pályafutása negyedik Grand Slam-trófeáját gyűjtötte be. Korábban Wimbledonban (2004), az US Openen (2006) és az Australian Openen (2008) diadalmaskodott, így csak a párizsi siker hiányzott a gyűjteményéből.

A 25 esztendős orosz teniszező villámrajtot vett, nagyon kemény játékkal sorra nyerte a gémeket, és alig több mint húsz perc elteltével már 4:0-ra vezetett. A folytatásban az ugyancsak 25 esztendős Errani, aki a tavasszal megnyerte a Budapest Grand Prix-t, összeszedte magát és szépített. Sarapovának 5:2-nél két szettlabdája is volt, ám az olasz teniszező sikerrel hárította mindkettőt. Ezt követően azonban már az orosz adogatott, Errani pedig tehetetlen volt sokkal pontosabban és erősebben játszó ellenfelével szemben, aki 36 perc alatt jutott előnyhöz.

A második, egyben utolsó felvonásban Sarapova azonnal elvette ellenfele adogatójátékát, majd biztosan nyerte a saját szerváját, ezzel 2:0-s vezetéshez jutott. Errani megpróbált felzárkózni, volt esélye arra, hogy szorosabbá tegye a meccset, ám a fontos pontokat az orosz nyerte, 4:1-es előnybe került, ezzel gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés. Az utolsó gémben Errani kétszer is látványosan rövidített, de ezzel csak késleltetni tudta Sarapova diadalát.

A finálé győztese 1,25 millió euróval (körülbelül 375 millió forinttal) gazdagodott, míg a vesztes 625 ezerrel vigasztalódhatott.