Piros Zsombor újabb kört vett sikerrel

Balázs Attila viszont búcsúzott.

Piros Zsombor negyeddöntőbe jutott, Balázs Attila ugyanakkor búcsúzott az olaszországi Cordenonsban zajló 69 ezer euró (22,5 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztornán.

Piros (448. a világranglistán) - a magyar szövetség Facebook-oldala szerint - sorozatban második challenger-versenyén jutott negyeddöntőbe: csütörtökön a szlovén Blaz Kavcic (243.) ellen szetthátrányból fordítva 1 óra 59 perc alatt győzött 1:6, 6:3, 6:3-ra. A magyar teniszező a nyolc között a 2. kiemelt szlovák Andrej Martinnal (136.) vagy a brazil Thiago Seyboth Wilddel (373.) találkozik.

A harmadikként rangsorolt Balázs Attila (139.) a nyolcaddöntőben az argentin Francisco Cerundolóval (292.) csapott össze, és három játszmában, 3:6, 6:3, 6:2-re kikapott riválisától.

A két magyar párosban is pályára lépett volna, ám visszaléptek.

Fotó: Arne Dedert/picture alliance via Getty Images