Őrült meccsen verte Federert az új teniszcsillag

Az osztrák Dominic Thiem meglepetésre legyőzte a korábbi világelső svájci Roger Federert a 624 ezer euró (194 millió forint) összdíjazású stuttgarti füves pályás férfi tenisztorna szombati, első elődöntőjében.

Az első helyen kiemelt, világranglistán harmadik svájci klasszis oktatott a nyitó szettben (6:3), de a folytatásban elhúzott az oszták reménység, és ebből őrült meccs kerekedett. Thiem már 5:0-ra vezetett, innen jött vissza Federer, kiharcolva aztán a tie breaket, ahol két meccslabdát is elszórva bukott el 9-7-re. Az esőszünetekkel tarkított döntő felvonásban két gémben is dupla bréklabdáig jutott a bázeli, mégis Thiem volt az, aki először elvette ellenfele adogatását a hetedik játékban, és innen már nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

A 22 éves osztrák - aki a múlt heti Roland-Garros-elődöntőig tartó meneteléssel felkapaszkodott a top tízbe a világranglistán - idei ötödik, összesen a kilencedig ATP-fináléját játszhatja vasárnap (az elsőt füvön).

Thiem egymás után másodszor verte Federert, hiszen májusban salakon is jobbnak bizonyult ellene a római Mastersen (7:6, 6:4).