Novak Djokovic lett Ausztrália királya!

Az ausztrál nyílt teniszbajnokság döntőjében a szerb teniszező négy szettben győzte le a skót, Andy Murrayt.

A mérkőzésen a harmadik játszma közepéig rendkívül szoros volt a küzdelem, az első két szett az elmúlt évek legizgalmasabb menete volt, azonban Murray elrontott egy break lehetőséget, és onnantól kezdve Djokovic átvette az irányítást.

Ez volt Novak Djokovic ötödik Australian Open győzelme, amivel megelőzte a négy győzelemig jutó, Andre Agassit és Roger Federert. Az ranglistán már csak a hat elsőségig jutó Roy Emerson áll Djokovic előtt.

A döntőn közbe jött egy kisebb szünet is, mivel befutottak a pályára tüntetni. A 3 óra 40 perces mérkőzést végül 7-6 6-7 6-3 6-0-ra nyerte a szerb világelső.