Murray újra formában; a világelső Barty is győzött

Kiemelt ellen tudott győzni az eddig nem remeklő Murray.

A csípőműtétje után egyre jobb formába lendülő Andy Murray legyőzte a nyolcadik helyen kiemelt Matteo Berrettinit a Pekingben zajló keménypályás tenisztorna férfi versenyének első fordulójában.

A volt világelső skót játékos - aki jelenleg csak 503. a rangsorban - két rövidítéses szettben verte a US Openen elődöntős olasz ellenfelét.

A háromszoros Grand Slam-bajnok Murray a múlt héten, Csuhajban nyerte meg kilenc hónap után az első egyes mérkőzését ATP-tornán.

A nőknél a WTA-rangsorban éllovas Ashleigh Barty hat gémet vesztett a 37. helyen álló kazah Julia Putyincevával szemben, míg a másfél hete Oszakában tornagyőztes Oszaka Naomi ennél is simábban intézte el a német Andrea Petkovicot.

Befejezte szereplését ugyanakkor a 12. kiemelt Arina Szabalenka. A fehérorosz teniszező, aki szombaton Vuhanban diadalmaskodott, az orosz Darja Kaszatkinától kapott ki.