Meglepetésre kiesett Wawrinka

A világranglista 239. helyezettje búcsúztatta a svájci játékost.

A világranglista 239. helyén álló Hugo Gaston öt játszmában legyőzte pénteken a 16. helyen kiemelt svájci Stan Wawrinkát a francia nyílt teniszbajnokság férfi versenyének harmadik fordulójában.

A 3 óra 14 perces mérkőzés utolsó játszmájában a 20 éves francia teniszező, aki szabadkártyával indulhatott, egyetlen játékot sem veszített a párizsi torna 2015-ös győztese ellen.

A 12-szeres Roland Garros-győztes, jelenleg is címvédő spanyol Rafael Nadal könnyedén, három felvonásban búcsúztatta az olasz Stefano Travagliát.

Utóbbi honfitársa, Lorenzo Sonego szintén három szettben győzte le az amerikai Taylor Fritzet, ám az utolsó játszmának csak a rövidítése 31 percig tartott, és végül 19-17-re végződött.

Eredmények, 3. forduló (a 16 közé jutásért):
férfiak:
Nadal (spanyol, 2.)-Travaglia (olasz) 6:1, 6:4, 6:0
Gaston (francia)-Wawrinka (svájci, 16.) 2:6, 6:3, 6:3, 4:6, 6:0
Sonego (olasz)-Fritz (amerikai, 27.) 7:6 (7-5), 6:3, 7:6 (19-17)

férfi páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
Jeremy Chardy, Fabrice Martin (francia, 14.) - Fucsovics Márton, Cameron Norrie (magyar, brit) 7:6 (7-2), 6:2

Borítókép: TPN/Getty Images