Magyar továbbjutó az Ausztrál Openen

Megnyerte első mérkőzését, így bejutott a legjobb 64 közé Arn Gréta a Melbourne-ben zajló ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A világranglistán 92. helyezett, 32 éves magyar játékos kedden két szettben múlta felül a rangsorban 65., nála 11 esztendővel fiatalabb kanadai Rebecca Marinót. A találkozó 1 óra 9 percig tartott.

Következő ellenfele a 17. helyen kiemelt szlovák Dominika Cibulkova lesz, aki a nyitókörben mindössze négy játékot veszített honfitársa, Magdalena Rybarikova ellen. Arn és a 22 éves Cibulkova eddig egyszer csapott össze: a 2007-es New Haven-i keménypályás tornán a szlovák teniszező nyert 3:6, 6:2, 7:6-ra.

Arn idei első győzelmét aratta, miután Aucklandben címvédőként már az első fordulóban kiesett - ezzel 29 helyet rontott a világranglistán -, majd Hobartban szintén a nyitókör jelentette számára a végállomást.

Ausztrál Open, női egyes, 1. forduló (a 64 közé jutásért)

Arn - Marino (kanadai) 6:4, 6:2