Kegyetlenül lemosták a pályáról Babos Tímeát

Stollár Fanny ellenben zseniálisan küzdött!

A nyolcadik helyen kiemelt Babos Tímea meglepetésre mindössze egy megnyert játékkal kapott ki a görög Maria Szakkaritól a kaliforniai San Joséban zajló, 799 ezer dollár összdíjazású keménypályás női tenisztorna csütörtöki nyolcaddöntőjében.

A világranglistán 38. soproni játékos - aki az első fordulóban párostársát, a francia Kristina Mladenovicot búcsúztatta - az első szettet 23, a másodikat pedig 33 perc alatt vesztette el, s így kapott ki simán tizenegy hellyel hátrébb rangsorolt ellenfelétől.

„Az ellenfelem nagyon-nagyon jól játszott, esélyem sem volt! Úgy leütött a pályáról, mint annak a rendje” – értékelt honlapján Babos az 56 percig tartó összecsapást követően. „Olyat játszott, hogy szerintem ma bárki lehetett volna az ellenfele, simán legyőzi” – írta.

Eredmény, nyolcaddöntő (a WTA honlapja szerint):
Maria Szakkari (görög)-Babos Tímea (magyar, 8.) 6:0, 6:1

Mindeközben Stollár Fanny óriási csatában, a döntő szett rövidítésében 15-13-ra alulmaradva kapott ki a hetedik helyen kiemelt horvát Donna Vekictől a washingtoni keménypályás tenisztorna női versenyének nyolcaddöntőjében.

A 19 éves magyar játékos az első szettet 28 perc alatt elveszítette, a folytatásban azonban javított, a második játszma negyedik játékában brékelte ellenfelét, s előnyét megtartva 40 perc alatt kiegyenlített. A döntő felvonásban aztán két-két elvesztett adogatójátékkal jutottak el 6:6-ig, így következhetett a rövidítés, amelyben Stollárnak három, Vekicnek pedig hat meccslabdája volt, s utóbbi végül a hatodikat értékesítette is.

A találkozó 2 óra 26 percig tartott.

Stollár később párosban vigasztalódott, belga partnerével, Ysaline Bonaventure döntő rövidítésben felülmúlták az első helyen kiemelt Csan Hao-cseng, Jang Csao-hszüan tajvani, kínai kettőst, s ezzel bejutottak az elődöntőbe.

nők (250 ezer dollár összdíjazás):

egyes, nyolcaddöntő:
Donna Vekic (horvát, 7.)-Stollár Fanny 6:2, 3:6, 7:6 (15-13)

páros, negyeddöntő:
Stollár Fanny, Ysaline Bonaventure (magyar, belga) - Csan Hao-cseng, Jang Csao-hszüan (tajvani, kínai, 1.) 7:5, 4:6, 10-3 - döntő rövidítés